post_image

مسکن های ساده، چگونه و به چه اندازه ای در درمان آرتروز کاربرد دارند؟

مسکن های ساده مثل پاراستامول (استامینوفن)، کدئین ومقادیر اندک آسپرین به صورت گسترده در درمان آرتروز کاربرد دارند. گاهی اوقات این مسکن ها با هم ترکیب شده و مثلاً استامینوفن کدئین را بوجود می آورند. در مورد کاربرد مسکن های ساده برای کنترل درد آرتروز به چند نکته توجه کنید:

1-دردناشی از آرتروز خفیف و متوسط تا حدودی به درمان با این گروه از داروها پاسخ می دهند. در یک مطالعه نشان داده شد که گروهی از بیماران مبتلا به آرتروز تنها با استفاده از استامینوفن برای مدت دو سال تا حدود زیادی، علائم کنترل شده داشتند.

2- در یک مطالعه نشان داده شد که تفاوت چندانی بین استامینوفن و بروفن در کنترل علائم بالینی ناشی از آرتروز وجود ندارد.

3- از دو طریق می توان، پاراستامول (استامینوفن) را برای درمان آرتروز استفاده کرد. یکی از این دو راه مصرف گاهگاهی و در صورت لزوم می باشد. به عنوان مثال وقتی درد بیمار آزاردهنده می شود، از دارو استفاده می کند یا مثلاً قرار است ورزشی انجام دهد که مفصل مبتلا به آرتروز را درگیر می کند، دارو مورد استفاده قرار می گیرد.

راه و روش دیگر استفاده از مسکن های ساده ، استفاده مرتب و دائمی از آنها می باشد. به عنوان مثال بیمار برای طولانی مدت هر 6 ساعت 1 قرص 500 میلی گرمی استفاده می کند.استفاده از مسکن ها به صورت مرتب و مداوم، هنگامی کاربرد دارد که بیمار به طور دائم از درد شاکی باشد.

4- از آنجایی که اغلب بیماران مبتلا به آرتروز را افراد مسن تشکیل می دهند و این افراد معمولاً دارای درجاتی از اختلال در کارکرد کبد یا کلیه ها هستند، به هنگام استفاده از این داروها، باید به فکر چگونگی کارکرد اعضاء ذکر شده بود.

بیماران مبتلا به آرتروز می توانند برای درمان زانو خود به بهترین مرکز جامع ارتوپدی و فوق تخصص زانو در تهران (دکتر وریانی)  مراجعه کرده واز بهترین و جدید ترین و پیشرفته ترین روش های درمانی این مرکز استفاده کنند.

  • اطلاعات بیشتر....

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

بهترین راه درمان آرتروز

                          راههای جلوگیری از آرتروز

                                                      آرتروز زانو و تشخیص آن

Tagged with:  
Share →