درمان کمردرد با آب درمانی

آب درمانی در درمان کمردرد

آب درمانی به عنوان یک شیوه ی نوین است که در درمان های مفاصل استفاده می شود. آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن و سیستم عصبی و میزان ترشح غدد تأثیر می گذارد و درنهایت منجر به آرامش روح و روان شخص می شود.

آب درمانی کمر و آب درمانی زانو  دارای مزایای زیر نیز می باشد: دشوار نیست، کاملاً بی ضرر است، اثرات مخرب داروها را ندارد، خواب را طبیعی می کند و در نهایت با کاهش اسپاسم و انقباض عضلات حمایت کننده مفاصل در طول زمان مشکلات را به صورت ریشه ای حل می کند. در ادامه به چند ورزش مفید در آب در رفع و  درمان کمردرد اشاره می شود.

1. کشش عضله گلوتئوس ماگزیموس

 برای تسکین کمردرد پشت به دیوار بایستید به طوری که پاها نزدیک به یکدیگر باشد، اکنون پای مبتلا را بلند کنید و زیر زانوی آن را با هر دو دست بگیرید و به سمت قفسه سینه بکشید تا کشش را در پشت مفصل ران خود احساس کنید، این وضعیت را تا 10 شماره نگه دارید و سپس 10 مرتبه این کار را تکرار کنید.

2. کشش عضلات جلو

ب رو به دیوار استخر بایستید ، پاها را به عرض شانه باز کنید و لبه استخر را با هر دو دست بگیرید طوری که به اندازه طول دست از استخر فاصله داشته باشید و آرنج ها کاملاً صاف باشد. اکنون لگن را به سمت جلو هل دهید و همزمان قفسه سینه را بالا آورید، این وضعیت را تا 10 شماره نگه دارید. تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید .

3. کشش عصلات خارجی تنه

برای درمان کمردرد کنار دیوار استخر بایستید طوری که پاها در کنار یکدیگر باشد و به اندازه طول تمام دست از کنار دیوار فاصله داشته باشید. با دست سمت مبتلا لبه استخر را بگیرید و دست دیگر را بر روی لگن قرار دهید اکنون در حالی که زانوها صاف و پاها در تماس با زمین است لگن را به سمت دیوار فشار دهید تا کشش را در قسمت خارجی ران و تنه خود احساس کنید. این وضعیت را تا 10 شماره نگه دارید و تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید.

4. کشش عضله پریفورمیس و درمان کمردرد

 پشت به دیوار استخر بایستید و پای مبتلا را از ران و زانو خم کنید. دست سمت مبتلا را بر روی قسمت خارج زانو و دست سمت سالم را بر روی قسمت بالایی مچ پای سمت مبتلا قرار دهید. اکنون زانوی خم شده را به سمت مخالف فشار دهید و همزمان با دست سالم مچ پا را به سمت داخل ببرید تا کشش را در پشت مفصل را احساس کنید. این وضعیت را تا 10 شماره نگه دارید. تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید.

5. تیلیت لگن و درمان کمردرد

 پشت به دیوار استخر بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید به طوری که زانوها صاف و انگشتان پا رو به جلو باشد. اکنون عضلات شکمی و باسن را منقبض کرده و سعی کنید قوس کمر را به دیوار بچسبانید طوریکه لگن شما به سمت بالا حرکت کند. این وضعیت را تا 5 شماره نگه دارید و تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید.

بیماران مبتلا به کمردرد می توانند برای درمان کمردرد خود به بهترین مرکز جامع ارتوپدی و فوق تخصص زانو در تهران (دکتر وریانی)  مراجعه کرده واز بهترین و جدید ترین و پیشرفته ترین روش های درمانی این مرکز استفاده کنند.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

درمان کمردرد

                 لیزر درمانی گرم پرتوان در کمردرد

                                                             ورزش درمانی کمردرد 1

منبع:برگرفته از کتاب شناخت، تشخیص، و درمان دردهای مفصلی

تماس