192636

التهاب زانو در دوندگان

این آسیب شایع با درد در قسمت تحتانی کشکک و در محل اتصال به تاندون ایجاد می شود. اصطلاح پزشکی آن التهاب تاندون زیر کشککی است. درمان، مشابه سایر آسیب های ناشی از استعمال مفرط عضو بوده، ولی روی تقویت عضله چهار سر رانی تأکید بیشتری می شود.

در کل، استخوان تیبیا ( درشت نی ) در بیش از ۳۰ درصد موارد در دوندگان درگیر می شود. لته محل صدمه وابسته به نوع رشته ورزشی فرق می کند، مثلا در دوندگان مسافت طولانی تیبیا شایع ترین محل است، در حالی که در دوندگان دوهای سرعت و دوهای با مانع، شکستگی تنشی در استخوانهای متاتارس شایعتر می باشد.

التهاب فاشیای کف پایی شایع ترین نوع التهاب در زانو و از قسمت اندام تحتانی است در این حالت، درد تدریجی در قوس کفل پایی آغاز می شود. بیمار هر روز صبح و بلافاصله پس از برخاستن از خواب و برداشتن چند قدم درد بسیار شدیدی را احساس می کند. کلا وجود این فاشیا برای حفظ قوس طولی کف پا لازم است . استرس های مکرری که به این فاشیا و در حین دویدن وارد می شود. موجب التهاب در زانو ، آسیب بافت و درد خواهد شد.

برای درمان ، علاوه بر مواردی که در تمام آسیب های ناشی از استفاده مفرط عضو به کار گرفته می شود، ماساژ و کشش بسیار مؤثر است . در حین خواب می توان از آتل خلفی استفاده کرد که مانع جمع شدن فاشیای کف پایی می شود . درصورت عدم پاسخ به درمان التهاب در زانو ، تزریق استرویید یا جراحی بنابر صلاحدید پزشک انجام خواهد شد.

روش های درمان

اساس درمان التهاب در زانو بر پایه یخ درمانی, استراحت و داروهای ضد التهابی است. بعد از كنترل درد باید تقویت عضلات چهار سر رانی و عضلات پشت ران صورت گیرد.

در هر آسیب زانو اولین امری كه رخ می دهد بوجود آمدن التهاب است.

كه این التهاب در زانو منجر به درد و تورم و كاهش توانایی حركت مفصل زانو خواهد شد. شكستن این سیكل التهابی می تواند منجر به تسریع بهبودی و كاهش درد شود.

استراحت به زانو

– استراحت سبب كاهش كشش های مكرر روی زانو می شود.

– استراحت سبب كاهش التهاب در زانو و جلوگیری از ورود آسیب بیشتر به زانو می گردد.

درمان خانگی

مطالعات نشان داده اند که عناصر موجود در زردچوبه هندی می تواند امیدی برای کسانی باشد که از ورم و التهاب در زانو رنج می برند. در این بیماری که در اثر التهاب تاندون ها رخ می دهد راه های درمان شامل درموارد خفیف : مصرف آسپرین و ایبوپروفن و در موراد شدید تر تزریق استروئید در ناحیه مبتلا است. که تمامی این داروها با عوارض مختلف همراهند و نیاز به یک روش درمانی که بتوان در طولانی مدت از آن استفاده کرد و با عوارض کمتر وجود دارد. یافته های این مطالعه می توانند دانشمندان را یک قدم به یافتن داروی جدید در بیماری های التهابی مثل استئوپورز نزدیک کند.

ریشه زردچوبه در طب سنتی آسیا برای قرن‌ها به عنوان درمانی برای التهاب در زانو یا آرتریت کاربرد داشته است. داروهای ضد التهابی نوین که برای درمان التهاب در زانو به کار می‌ روند، عوارض جانبی بسیاری دارند، بنابراین پزشکان و پژوهشگران به دنبال شیوه‌های درمانی جایگزین برای این بیماری بوده‌اند.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آسیب زانو مطالعه فرمایید.

– التهاب مفصل زانو

– بهترین راه درمان التهاب مفاصل

– مشکلات التهابی زانو

مقالات مرتبط

جراحی بینی

نتایج جراحی زیبایی بینی در صورتی مثبت است که جمیع شرایط ذیل موجود باشند: اولا نازیبایی بینی با عمل جراحی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس