????? ??

روشهای معمول و متداول امروزی برای برجسته كردن لبها و گونه گذاری كدامند؟

پركننده های (Filler) معمول و مرسوم امروزی 2دسته اند:

ژلها: بهترین و مطمئن ترین نوع ژلها، ژلهای هیالورونیك اسیدی قابل جذب هستند. مهمترین نکته در تزریق ژل لب آن است كه از ماركهای معتبر و مورد تایید سازمان FDA استفاده شود. اگرچه مدت ماندگاری این نوع ژلها بین یك سال تا یك سال و نیم است ولی در عوض عارضه هایی مانند (گلوله شدن، جابه جایی و عفونت) را ندارند اما در گذشته ژل هایی كه به كار می رفتند، غیر قابل جذب بوده و عوارضی از جمله جابه جایی، گلوله شدن و عفونت داشتند كه امروزه تقریبا منسوخ شده اند و ژلهای جدید كه قابل جذب هستند جایگزین برتر آنها شدهاند، چون كاملا سازگار  با بافت طبیعی بدن انسان ساخته شده اند و هیچ نوع عارضه ای برای شخص ایجاد نمی كنند.

تزریق چربی:  بافت چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دادن و برجسته كردن لبها و گونه ها می توان استفاده كرد.

یك توصیه مهم

تجربه نشان داده كه بهتر است برای گونه گذاری یا برجسته كردن لبها در جلسه اول از مقدار كمی تزریق ژل شروع كنیم زیرا اگر شما قصد افزایش حجم آنها را داشته باشید توانایی و قدرت مانور پزشك برای افزایش حجم آنها زیاد است و در نهایت یك لب یا گونه دلخواه و طبیعی حاصل خواهد شد كه از نظر زیبایی، تناسب و طبیعی بودن ، رضایت بیمار را كسب می كند.

چه نكاتی باید در برجسته كردن و تزریق ژل لب و گونه ها مورد توجه قرار گیرد؟

توجه بسیار زیاد به نوع فرم دادن و مقدار (حجم) برجسته كردن لبها و گونه ها به طوریكه در عین زیبایی حالت غیرطبیعی و مصنوعی نداشته باشد.  باید توجه داشت عمق تزریق دقیق و صحیح باشد تا عارضهای برای فرد ایجاد نشود. درتزریق ژل ها استفاده از ژل های جدید قابل جذب هیالورونیك اسید تاكید می شود زیرا اگر توسط پزشك باتجربه و متبحر تزریق شود، عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جا شدن، عفونت، آلرژی و… نخواهد داشت.

باید دقت شود شكل ایجاد شده لبها و گونه های جدید با بقیه اجزای صورت، سن شخص، موقعیت اجتماعی و شغلی فرد تناسب داشته باشد به طوری كه حالت مصنوعی نداشته و حالت طبیعی (natural) ظاهر شخص حفظ شود. مقدار تزریق ژل لب باید به نحوی باشد كه فرم كلی صورت شخص را به هم نزند.

میزان ماندگاری

میزان ماندگاری ژل ها از یک بیمار تابیمار دیگر و بر اساس نوع استقامت ماهیچه ها ی صورت هرفرد متفاوت میباشد. اما به طورمیانگین بیشترین ماندگاری بین 3 تا 5 ماه بوده است.گزارشات نشان داده است بیشترین پایداری این مواد 9 ماه هم بوده است بعدازانجام این درمان بیماران درمرحله بعد درمان کمتری برای ترمیم نیاز دارند.

متقاضیان تزریق ژل

همه افراد کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی هستند، زیرا احتمال آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد. اما ‌اینکه کسی کاندیدای مناسبی برای ‌این روش و یا هر روش زیباسازی دیگری است یا خیر با معاینه پزشک، گرفتن تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین بررسی بسیار دقیق ساختار چهره و طراحی برای ‌ایجاد تغییرات مناسب، تعیین می گردد. باید خاطر نشان کرد که ‌ایجاد هر تغییری در چهره، هر چند که با انتخاب یک روش معتبر باشد، لزوماً به معنای به‌دست آوردن یک چهره مطلوب و زیبا نیست. انتخاب روش‌‌های زیباسازی کاری کاملاً تخصصی می باشد و حتماً باید با توجه به فواید و مضرات روش درمانی، خواسته بیمار، آناتومی بیمار و شرایط فیزیکی و روحی روانی بیمار انجام شود تا بتوان آن را موفقیت‌آمیز بدانیم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

– شما میتوانید بعد از انجام تزریق ژل از مواد آرایشی استفاده کنید وهیچ گونه محدودیتی نخواهید داشت.

– استفاده از بسته های یخ برروی لب خود می تواند تورم و درد در ناحیه لب را از بین ببرد.

– مصرف پاراستامول برای چند روز می تواند برای کاهش درد موثرباشد.

– ماساژدادن نواحی که پزشک به بیماران آموزش می دهد بسیارموثرمیباشد اما باید بادقت انجام شود که به لب ها آسیبی نرسد.

– استفاده آرنیکا بدون نسخه پزشک برای کاهش تورم ودرد بسیار نتیجه بخش میباشد.

– می توانید درهمان روز لب های خود را بادکنید

– در همان روز بعد از تزریق ژل لب ، هیچ گونه تستی انجام ندهید لب های شما به استراحت نیاز دارند.

– جلوگیری از استفاده از حمام آفتاب و یا خوابیدن در آفتاب به مدت 48 ساعت

– جلوگیری از ماساژ لب ها با دستهای کثیف

هرگونه درد و ناراحتی بعد از تزریق ژل به فرد بستگی دارد.درد ناشی از تزریق ژل لب در بدترین شرایط مانند یک گزیدگی خفیفی می باشد که در حدود5  ثانیه می باشد و بیشتر افراد این درد را هم احساس نمی کنند.در حالیکه بوتاکس در استرالیا فقط بااستفاده از داروی اس 4 انجام می شود به این معنی است که این دارو باید با تجویز پزشک وتحت نظر اومصرف شود.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس