داشتن ماهیچه هایی قوی و انعطاف پذیر بهترین راه برای سالم نگه داشتن زانو و جلوگیری از آسیب آن است.

قدرت عضلانی

تقویت عضلاتی که زانو شما را حمایت می کنند، باعث کاهش فشار و استرس فیزیکی بر مفصل زانو می شود. عضلات قوی در جلو (چهار سر ران) و پشت ران (همسترینگ) می توانند به مفصل زانو در جذب نیرو کمک کنند. هر چه فشار کمتری بر زانوی شما باشد، یعنی عضلات قوی تری داشته باشید، روند تسکین درد زانوی شما تسریع می یابد و از آسیب بیشتر جلوگیری می شود.

انعطاف پذیری

کشش و انعطاف پذیری عضلاتی که تقویت کرده اید نیز نقش مهمی در پیشگیری از آسیب عضلات دارد.تقویت عضلات علاوه بر حمایت مفصل زانو می تواند سبب سفتی آنها نیز بشود.ماهیچه های سفت بیشتر مستعد به آسیب هستند. ورزش های کششی ملایم پس از تمرینات تقویتی، می تواند دردهای عضلانی را کاهش دهد و ماهیچه های شما را بلند و انعطاف پذیر نگه دارد.

چگونه شروع به ورزش کردن کنیم؟:

به آهستگی شروع به ورزش کنید.قدرتمند ساختن عضلات زمان بر است، پس عجله نکنید.به مرور زمان تعداد تمرینات ویا تعداد وزنه ها را افزایش دهید.

دردها را نادیده نگیرید.شما نباید درد جدی در هنگام ورزش کردن احساس کنید.شما ممکن است به دلیل به چالش کشیدن ماهیچه ها،کمی احساس ناراحتی کنید که با احساس درد متفاوت است.اگر در هنگام ورزش احساس درد و آسیب کردید، ورزش را متوقف کنید

.

تمرینات را بیش از اندازه انجام ندهید.بعد از انجام ورزش سفتی و ناراحتی جزئی را بطور طبیعی در عضلات احساس خواهید کرد.اما اگر این درد افزایش یافت و موجب سخت شدن حرکات شد، شما تمرینات را بیش از اندازه انجام داده اید و استراحت بهترین چیز برای این عضلات دردناک است.

 منبع:کلینیک امید

مقالات مرتبط

جراحی بینی

نتایج جراحی زیبایی بینی در صورتی مثبت است که جمیع شرایط ذیل موجود باشند: اولا نازیبایی بینی با عمل جراحی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس