درمان آرتروز زانو با تزریق ژل

زانو-درد

درمان آرتروز زانو با تزریق ژل

گرچه درمان قطعی برای آرتروز زانو، جراحی تعویض مفصل زانو می باشد ولی راه هایی وجود دارد که درد بیماران مبتلا به آرتروز زانو را کم نماید. در مراحل اولیه درمان ارتروز زانو می توان با روش های درمان غیر جراحی به کم کردن درد آرتروز زانو این بیماران  کمک نمود. که این راه ها شامل تغییر سطح فعالیت ، استفاده از دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی همراه با فیزیوتراپی و تزریق کورتون می باشد.

یکی دیگر از روش های درمانی آرتروز زانو ،تزریق ژل داخل مفصل مبتلا به آرتروز زانو می باشد. در این روش درمانی آرتروز زانو ، یک ژل غلیظ حاوی اسید هیالورونیک در داخل مفصل مبتلا به آرتروز زانو ، تزریق می گردد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در مایع مفصلی وجود دارد.این مایع کار لغزندگی سطوح مفصل بر روی یکدیگر و کم کردن فشار بر روی غضروف مفصل را انجام می دهد.

بیمارانی که دچار آرتروز مفصل زانو می باشندغلظت کمتری از اسید هیالورونیک را در داخل مفصل زانو دارند . برای همین افزودن این ماده به داخل مایع مفصل زانو یکی از راه های درمانی آرتروز زانو می باشد .

مطالعات نشان داده است که این ژل می تواند باعث کم کردن درد و درمان در بیماران دچار آرتروز زانو گردد .

این ژل ابتدا در آسیا و اروپا و سپس از سال ۱۹۹۷ در آمریکا جهت درمان آرتروز زانو مورد استفاده قرار گرفت . داروی اولیه از تاج خروس و سپس بصورت سنتتیک در آزمایشگاه تولید شده است .

این دارو اثر فوری بر روی درد ناشی از آرتروز زانو ندارد بلکه به مرور زمان درد بیماران مبتلا به آرتروز زانو را کمتر ، محدوده حرکتی راحتتر را ممکن است تجربه کند .

از طرفی به نظر می رسد که تزریق اسید هیالورونیک در درمان آرتروز زانو می تواند باعث تحریک مفصل به ساخت بیشتر اسید هیالورونیک گردد.

به نظر می رسد اسید هیالورونیک اثر ضد التهابی و کم کننده درد را در داخل مفصل مبتلا به آرتروز زانو دارد . اسید هیالورونیک می تواند در کم کردن درد و علائم آرتروز زانو بیمار کمک کننده باشد ولی باعث رشد مجدد غضروف مفصل نخواهد شد .

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

بهترین راه درمان آرتروز

                          راههای جلوگیری از آرتروز

                                                      آرتروز زانو و تشخیص آن

                                                                                          جراحی آرتروز زانو

 

تماس