[sbu_post_image]

لیز درمانی به تنهایی نمی تواند درمان موثری برای درد شانه باشد و باید ارزیابی فیزیکی جامعی ازبیمار بعمل آید و برای بیمار برنامه ریزی شود. لیزر روش کمکی در درمان درد شانه است.

 بیماریهای گوناگونی که بخاطر مسائل شانه تحت درمان با لیزر قرار می گیرند،شامل این موارد می باشند

ارتریت یا التهاب مفاصل شانه،

اسیب به روتاتورکاف شانه. روتاتور کاف به بافتهای  اطراف مفصل شانه ،شامل عضلات وتاندونها که از شانه حمایت بعمل می اورند وباعث اتصال بازو به مفصل شانه می شوند، گفته می شود.

التهاب وبورسیت شانه. بورسیت به بیماری التهابی بورس ها که کیسه های کوچکی پر از مایع در مفصل  هستند گفته می شود.

بسیاری از بیماران دچار ناراحتی ودرد شانه  که به کلینیک لیزر طب فیزیکی مراجعه می کنند، دارای چندین بیماری همزمان هستند. بیماران دارای علائم گوناگونی می باشند. برخی دچاردرد وسفتی در  ناحیه محدودی از شانه یوده وبرخی دیگر دچار  درد سوزشی تمام ناحیه مفصل شانه می باشند. در بسیاری بیمارا ن نیز حرکات شانه محدود شده است.

 تعداد زیادی از بیماران پس از یکی دو جلسه درمان با روشهای طب فیزیکی و  لیزر احساس بهبودی نسبی از درد ومشکل شانه را گزارش می کنند . بهترین دوره درمان  لیزر و تمرین درمانی برای مشکلات شانه 4 تا6 جلسه  است.مهم است که در طی درمان دستورات متخصص طب فیزیکی ومحدویت فعالیت  رعایت شود. بهبودی بیماری روتاتورکاف و شانه یخ زده (نوعی اختلال حرکتی ودرد در شانه) ممکن است نیاز به زمان طولانی تری در حد 6 هفته داشته باشد. لیزر درمانی به تنهای در اکثر موارد پاسخ مناسبی نمی دهد و حتما باید درمان در کنار سایر روشهای طب فیزیکی باشد.

منبع:دکتر رئیسی و دکتر احدی

مقالات مرتبط

جراحی بینی

نتایج جراحی زیبایی بینی در صورتی مثبت است که جمیع شرایط ذیل موجود باشند: اولا نازیبایی بینی با عمل جراحی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس