درمان سیاهی دور چشم

tiregi

دلایل مختلفی مثل کم خوابی ، فقدان استراحت ، اضطراب بیش از حد و کم آبی بدن می توانند منجر به تیرگی و سیاهی دور چشم شوند. پوشاندن این سیاهی کار سختی است اما شما می توانید به جای استفاده از لوسیونها و کرمهای گران قیمت با استفاده از مواد طبیعی و روشهای خانگی این تیرگی ها را کم رنگ تر کنید و یا از بین ببرید.

گودی دورچشم می‎تواند نشانه‎ای از سایر بیماری‎ها نظیر کم‎کاری تیروئید، کم‎خونی، کم‎خوابی، خستگی مفرط باشد.همچنین رسوب برخی فلزات سنگین منجر به تیرگی دور چشم می‎شود.این عارضه‎ای است که علت‎های مختلفی دارد که در اکثر موارد زمینه ژنتیکی دارد.تیرگی‎های چشم و پوست در افرادی که در تماس مستقیم با نور خورشید هستند بیشتر نمایان است.

داروهای موضعی حاوی ویتامین K می‎تواند سیاهی دور چشم را کم کند . انجام برخی از لیزرها می‎تواند تیرگی دور چشم را روشن‎تر کند اما این مهم مسئله مقطعی است.

درمان سیاهی دور چشم

استفاده از ماسک‌های شبانه علاوه بر فراهم‌آوردن محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت، باعث ایجاد آرامش مضاعف برای شما می‌شود. این امکان را برای پوست شما مهیا می‌کند که پس از یک روز خسته‌کننده کاری پوست خود را در بهشت میوه‌ها با گل و بلبل تنها بگذارید .

روش های خانگی

1. مصرف پوست خیار و گذاشتن آن به روی پوست بصورت روزانه

2. آب چایی را پف و تیرگی زیر چشم را كاهش می دهد. پنبه رابه چای آغشته كنید وبمدت 20 دقیقه به پوست پلك كمپرس كنید .

3. مصرف آب سیب زمینی به صورتی كه آن رابه پوست زیر چشم بمالید .پنبه را به سیب زمینی آغشته كنید و بمدت 20 دقیقه روی پوست زیر چشم بگذارید .

4. مصرف حداقل 2لیتر آب در طول روز

5. مصرف سبزیجات و قرص آهن در صورت وجود فقر آهن

6. خواب كافی 8-7ساعت خواب در شب برای رفع سیاهی دور چشم

7. شستشو با آب خنک صبح که از خواب بیدار می‌شوید صورتتان را با آب خنک بشویید. این باعث می‌شود رگ‌های خونی زیر چشمان شما به یک باره بر اثر سردی آب منقبض و پس از چند دقیقه به صورت واکنشی متورم شود. افزایش خون‌رسانی درمان اصلی سیاهی دور چشم است.

6d281845b28f2984475ea6ba6e1644da

ماسک خیار

یک خیار را با چاقوی آشپزخانه حلقه حلقه کنید . این حلقه ها را در یک کیسه فریزر قرار دهید آن را حدود یک ساعت در یخچال بگذارید.

دو حلقه از این خیارها را بردارید و هر کدام از آنها را روی یکی از چشمهایتان قرار دهید و حدود ۱۵دقیقه در همین حالت باقی بمانید . بقیه حلقه ها را در یخچال بگذارید تا بعدا” بتوانید از آنها استفاده کنید. خیار حلقه شده حدود یک هفته در یخچال سالم باقی می ماند.

علاوه بر خیار می توانید از چای کیسه ای هم استفاده کنید . چای کیسه ای های استفاده شده را در یک کیسه فریزر قرار دهید و آنها را در یخچال بگذارید.

برای درمان سیاهی دور چشم هر وقت که احساس کردید دور چشمتان تیره شده است یک چای کیسه روی هر کدام از چشمهایتان قرار دهید و ۱۵دقیقه صبر کنید.

تماس