روش های درمان پارگی مینیسک زانو

ورزش کوهنوردی یکی از ورزشهایی است که صدمات زانو از آسیب های شایع آن می باشد. در این بین آسیبهای منیسک یکی از شایعترین صدمات زانو است که درمان طولانی مدت داشته و گاهی نیاز به اعمال جراحی دارد.

درمان پارگی مینیسک زانو

بعد از پاره شدن مینیسک ورزشکار احساس درد در زانوی خود می کند ولی معمولا شدت درد به آن میزان نیست که ورزشکار نتواند به ورزش خود ادامه دهد. در این حالت معمولا بعد از گذشت 24 ساعت زانو متورم شده و دچار محدودیت حرکات می شود . در بعضی از افراد پارگی منیسک ممکن است باعث قفل شدن زانو شود . در معاینه زانو تندرنس(دردناکی) دارد که این دردناکی در خط مفصلی مشهود تر است.

  • درمان پارگی مینیسک زانو با ورزش

اگر مقدار پارگي جزئي باشد و درد و ساير علائم نيز برطرف شده باشد با راهنمايي پزشك متخصص زانودرد و تحت نظارت فيزيوتراپ تمرين هايي براي تقويت عضلات انجام مي شود. وجود اين درمان گرها باعث مي شود تا بيمار اطمينان حاصل كند تمرينات ورزشي به درستي انجام مي شود، بدون اين كه خطر وارد شدن صدمه مجدد و يا جديدي به زانو وجود داشته باشد.

  • درمان جراحی پارگی مینیسک زانو

در صورتي كه ميزان پارگي مينيسك زانو خيلي شديد باشد، ممكن است پزشك انجام عمل جراحي باز يا جراحي «آرتوسكوپيك» را براي مشاهده شدت ضايعه يا درمان پارگي آن مورد استفاده قرار دهد. در صورتي كه بيمار جوان باشد، پزشك مي تواند مينيسك را در جاي خودش بخيه بزند، البته اين به شرطي است كه صدمه در ناحيه اي باشد كه خون رساني خوبي داشته باشد.

منبع: پزشکی . ورزشی

تماس