[sbu_post_image]

درمان سندرم تونل کارپال

موارد خفیف سندرم تونل کارپال مچ دست ممکن است با پرانتز، دارو، تزریق و یا روش خود مدیریت درمان می شود. موارد متوسط ​​و شدید از سندرم تونل کارپال گاهی اوقات با جراحی درمان می شود.

استراحت مچ دست و دست های خود را از زمان به زمان در درمان سندرم تونل کارپال.
وظایف جایگزین به منظور کاهش فشار بر روی مچ دست خود و درمان سندرم تونل کارپال
اصلاح و یا تغییر هر گونه فعالیت های روزانه، از جمله سرگرمی، قرار داده است که فشار بیش از حد بر روی مچ دست خود در درمان سندرم تونل کارپال

اگر شما فکر می کنید سندرم تونل کارپال ممکن است به دلیل فعالیت در کار خود، صحبت با دکتر خود و مدیر خود درمان شود. آنها ممکن است قادر به کمک شما در ایجاد برخی از تغییرات است که این سندرم تونل کارپال را کاهش دهد. این می تواند شامل تنظیم محل کار خود و یا کاهش میزان زمانی که شما در انجام وظایف خاص صرف می کنند.

سندرم تونل کارپال مربوط به کمبود ویتامین می تواند با ویتامین B6 درمان شود، اگر چه بیشتر بیماران با یک رژیم غذایی طبیعی را کمبود ویتامین قابل توجهی ندارد. داروهای مناسب سندرم تونل کارپال از قبیل: داروهای ضد التهاب دهان و دندان مانند آسپیرین یا ایبوبروفن می تواند التهاب را کاهش دهد،

برای موارد متوسط ​​و شدید سندرم تونل کارپال، عمل جراحی به طور کلی توصیه می شود. اگر چه پرانتز یا داروها ممکن است کمک کند، آنها همه علائم درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، مبرا نمی کند. بدون جراحی برای برداشتن فشار از اعصاب، این نشانه ها ممکن است دائمی شود.

این روش، به نام آزادی سندرم تونل کارپال مچ دست، رباط مچ دست عرضی آزاد می کند به کاهش فشار بر روی عصب مدیان. این می تواند از طریق انجام می شود:

یک برش از کف تا مچ دست و سندرم تونل کارپال
برش محدود، تنها در کف و سندرم تونل کارپال
رهاسازی آندوسکوپی سندرم تونل کارپال مچ دست با استفاده از یک ابزار خاص فی نوری.

دو گزینه آخرین کاهش طول زخم، که می تواند بهبود سرعت به سندرم تونل کارپال دهد. این است که معمولا به یک عمل ساده است که می تواند به صورت سرپایی انجام می شود. پس از جراحی سندرم تونل کارپال، شما احتمالا باید برخی از استفاده از دست خود را در عرض دو هفته یا بیشتر کم کنید، اما شما باید فعالیت هایی که استرس بیش از حد بر روی مچ دست خود را جلوگیری کنید.

معمولا، شما استفاده کامل از دست خود را در حدود شش تا 10 هفته پس از جراحی به دست می آورید. (زمان بازیابی ممکن است سه تا چهار ماه برای آن دسته از افرادی که در انجام بسیاری از کار دستی به وجود آید.) محدودیت های خود را بعد از عمل جراحی خواهد شد که آیا یا نه شما عمل جراحی در دست نگارش خود را به حال بستگی دارد. محدودیت ها ممکن است شامل:

  •     رانندگی 

اکثر مردم می توانند یک تا دو روز بعد از عمل رانندگی کنید.

  •     نوشتن 

اگر چه شما می توانید یک هفته برخی از نوشتن بعد از عمل جراحی را انجام دهد، آن را غالبا 4-6 هفته طول می کشد تا به راحتی آن را ارسال کنید.

  •     گرفتن و کشیدن 

فعالیت های نور ممکن است در 6-8 هفته، اما قدرت گرفتن کامل برای 10-12 هفته بر نمی گرداند. بررسی های ما نشان داده است که قدرت گرفتن دست، همچنان تا یک سال بهبود می بخشد.

بیماران مبتلا به سندروم تونل کارپال می توانند برای درمان سندروم تونل کارپال خود به بهترین مرکز جامع ارتوپدی و فوق تخصص زانو در تهران (دکتر وریانی)  مراجعه کرده واز بهترین و جدید ترین و پیشرفته ترین روش های درمانی این مرکز استفاده کنند.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

علائم و تشخیص سندرم تونل کارپال

                               علائم،درمان و علل سندروم تونل کارپال

                                                                     جراحی سندروم کانال کارپ و عوارض آن

منبع:orthop.washington (edit)

مقالات مرتبط

جراحی بینی

نتایج جراحی زیبایی بینی در صورتی مثبت است که جمیع شرایط ذیل موجود باشند: اولا نازیبایی بینی با عمل جراحی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس