علائم التهاب تاندون چهارسر و درمان آن

دنبال بعضی کشش های ناگهانی که معمولا در حین ورزش های سخت و شدید التهاب تاندون چهارسرایجاد میشود ممکن است تاندون عضله چهارسر ران دچار التهاب شود. التهاب تاندون چهارسر علائمی را برای بیمار ایجاد میکند.

علائم التهاب تاندون چهارسر

 مهمترین علامت التهاب تاندون چهارسر درد است. دیگر خصوصیات التهاب تاندون چهارسر عبارتند از

  • ممکن است التهاب تاندون چهارسر درد در بالای کشکک احساس میشود و بیشتر در مواقعی است که بیمار زانوی خود را خم و راست میکند.
  • ممکن است التهاب تاندون چهارسر درد با فشار به محل اتصال التهاب تاندون چهارسر به کشکک بیشتر میشود.
  • ممکن است محل التهاب تاندون چهارسر متورم شود.
  • ممکن است التهاب تاندون چهارسر در این محل سوزش و داغی احساس شود.
  • ممکن است التهاب تاندون چهارسراحساس درد و خشکی زانو ممکن است در هنگاه صبح بعد از برخاستن از خواب بیشتر باشد و یا هنگامی که زانوی بیمار برای مدتی بیحرکت مانده و سپس میخواهد حرکت کند ممکن است شدت درد در چند دقیقه اول زیاد بوده و بعد بتدریج کم شود.

در اوایل بیماری التهاب تاندون چهارسر شدت درد کم است ولی بعد از مدتی ممکن است آنقدر زیاد شود که جلوی ادامه ورزش ورزشکار را بگیرد. تشخیص التهاب تاندون چهارسر بعد از صحبت پزشک با بیمار و معاینه وی و سپس تصویر برداری است. در رادیوگرافی ساده ممکن است در محل اتصال التهاب تاندون چهارسر به کشکک رسوب کلسیم دیده شود. تشخیص قطعی التهاب تاندون چهارسر با استفاده از سونوگرافی و ام آر آی داده میشود.

درمان التهاب تاندون چهارسر

درمان التهاب تاندون چهارسر در ابتدا با استفاده از روش های غیر جراحی است و در صورتیکه این روش ها جواب ندهند ممکن است نیاز به استفاده از روش ها جراحی باشد.

جراحی التهاب تاندون چهارسر

بیماران مبتلا به التهاب تاندون چهارسر بندرت نیاز به درمان جراحی پیدا میکنند. اگر بعد از مدت طولانی درمان های غیر جراحی بهبودی در وضعیت بیمار ایجاد نشود ممکن است درمان های جراحی بتوانند موثر واقع شوند. هدف از این درمان التهاب تاندون چهارسر تحریک موضع آسیب دیده برای بهبودی است. در این جراحی ها بافت های آسیب دیده و خراب شده خارج شده و سعی میشود تا تنش و سفتی بافت نرم اطراف زانو بازسازی شود.

  • اطلاعات بیشتر….

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

تشخیص و درمان تاندنیت یا التهاب تاندون

                                               التهاب تاندون چهارسر

                                                                          درد زانو و التهاب تاندون چهارسر ران

منبع:ایران ارتوپد 1. 2

تماس