کسانی که قبل از انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو برای کنترل درد از داروهای مخدر استفاده میکنند مشکلات بیشتری در بازپروری بعد از جراحی خواهند داشت. این گفته نتیجه مطالعه ای که در مجله جراحی استخوان و مفصل (Journal of Bone and Joint Surgery (JBJS به چاپ رسیده است. این بیماران بعد از جراحی مجبورند مدت بیشتری را در بیمارستان بمانند، درد بیشتری بعد از عمل جراحی خواهند داشت، عوارض بعد از جراحی در این بیماران بیش از دیگر افراد است و احتمال اینکه بعدا نیاز به جراحی های دیگر داشته باشند بیش از بیمارانی است که از داروهای مخدر استفاده نمیکنند.

مطالعه همچنین نشان داد که در این بیماران
  • محدودیت حرکت و دردهای غیرقابل توجیه در اندام عمل شده بیش از معمول است
  • زانوی جراحی شده کارکرد و حرکت کمتری دارد

محققان میگویند این مطالعه بدان معنی نیست که در کسانی که داروهای مخدر مصرف میکنند نباید جراحی تعویض مفصل زانو انجام شود ولی هم بیماران و هم پزشک آنها باید بدانند که نتایج عمل جراحی ممکن است به آن خوبی که انتظار دارند نباشد. آنها باید تلاش بیشتری کنند تا بتوانند نتیجه مناسبی از جراحی بگیرند.

آنها توصیه میکنند بیماران قبل از جراحی بتدریج مصرف مخدرها را کنار بگذارند و از داروهای ضد درد دیگر و یا دیگر راه های کنترل درد استفاده کنند.

مطالعات قبلی نشان داده بود که در بیمارانی که قبل از جراحی تعویض مفصل زانو از داروهای مخدر استفاده میکرده اند نارضایتی از عمل جراحی بیشتر دیده میشود. محققان میگویند این بیماران آستانه درد کمتری نسبت به دیگر افراد داشته و در انجام مراحل بازپروری بعد از جراحی همکاری کمتری دارند.

منبع:ایران ارتوپد

مقالات مرتبط

جراحی بینی

نتایج جراحی زیبایی بینی در صورتی مثبت است که جمیع شرایط ذیل موجود باشند: اولا نازیبایی بینی با عمل جراحی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس