فواید ورزش های DBC برای گردن درد

نشستن متمادی بر پشت میز كار آن هم حدود هفت الی هشت ساعت كاری بس دشوار است كه اغلب كارمندان به آن مشغول هستند. حال تصور كنید كه اگر شرایط محیطی به خصوص میز و صندلی با وضعیت جسمانی فرد مطابقت نداشته و اساسا استاندارد نباشد، چه میزان می تواند در ایجاد درد گردن و دردهای ستون فقراتی نقش داشته و در نتیجه بر كارایی فرد نیز تاثیرگذار باشد در میان دردهای ستون فقرات یكی از شایع ترین دردهایی كه در میان كارمندان و اصولا افرادی كه به جهت شرایط شغلی شان مدت زیادی با گردن خمیده كار می كنند بسیار دیده می شود، گردن درد و دیسک گردن است.

درمان گردن درد

انواع مختلفی ازدرمان دیسک گردن برای درمان اختلال در مفصل گردن وجود دارد وانتخاب مناسب ترین درمان ها براساس دلیل بروز درد و میزان شدت آن انجام می شود، برای اکثرافراد درمان ها با استفاده ازترکیبی ازروش های آرامش بخش، مصرف دارو وانجام ورزش گردن درد، انجام می شود. نکته مهمی که دررابطه با این درما ن ها وجود دارد این است که شواهد پزشکی محدودی وجود دارد که میزان تاثیراکثراین درمان ها در درمان گردن درد را تایید کند. پزشک می تواند درانتخاب مناسبترین نوع درمان گردن درد برای درمان به شما کمک کند. دردهای شدید گردن که بعدازآسیب دیدگی ایجاد می شود، می تواند یک مشکل جدی باشد وباید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید اگر شما دچاردردهای شدید مفصل گردن یا باعلائمی مانند درد، بی حسی، سوزش و ضعف درمفصل بازو و ساق پا مواجه شدید مخصوصا اگراین علائم به صورت ناگهانی ایجاد شوند و به سرعت شدت یابند باید فورا به پزشک مراجعه کنید. امروزه استراحت طولانی مدت وماندن در رختخواب برای درمان گردن درد خیلی توصیه نمی شود، درحقیقت اکثر پزشکان توصیه می کنند. که استراحت فقط باید به یک تا دو روز بعد از شروع درد محدود شود، اما هنگامیکه آسیب دیدگی مانند فشار به ریشه عصب ویا پارگی وشکستگی ایجاد شده باشد استثناء وجود دارد واستراحت بیشتری نیازاست. هیچ شواهد ومدارکی در استفاده ازگردن بند در کاهش درد و بهبود عملکرد مفصل وجود ندارد افراد می تواند باحرکت سروگردن به صورت طبیعی باعث کاهش درد وجلوگیری ازپیشرفت سختی گردن شوند اگرچه باید ازانجام حرکات سریع،م وقعیت هایی که باعث آسیب دیدگی می شوند، ویاهرگونه فعالیتی که باعث ایجاد درد می شود، جلوگیری کنید. درصورتیکه تمایل به استفاده ازروش های جایگزین درمانی برای درمان آرتروز گردن و گردن درد دارید با پزشک خود مشورت کنید پزشک در مورد مزایا و معایب این درمان ها با شما صحبت خواهد کرد درمان های جایگزین شامل موارد زیراست

فواید ورزش درمانی DBC برای درمان گردن درد

درد گردن، چه بخاطر بد خوابیدن باشد چه وضعیت و فرم بد بدن، یک چرخش و حرکت ناگهانی گردن یا استرس زیاد، یکی از شکایت‌های همیشگی است. تحقیقات نشان می‌دهد که برای جلوگیری از گردن درد، تمرینات تقویت‌کننده گردن بسیار مهم‌تر از حرکات کششی است.

انجام ورزشهای DBC مخصوص گردن باعث تقویت عضلات گردن و افزایش انعطاف پذیری شده باعث تسهیل وتسریع تغذیه دراین ناحیه میگردد. ورزش‌هاي گردن بسيار مهم هستند؛ اگر اين حركات درست انجام شوند، دامنه حركاتي كه مي‌توانيد انجام دهيد، همچنين تحرك و توان مهره‌هاي گردن افزايش مي‌يابد. همان‌طور كه شما تحرك گردن خود را افزايش مي‌دهيد، مي‌توانيد دامنه انجام حركات را نيز بيشتر كرده و خشكي كمتري در گردن خود احساس كنيد.

روش درمانی dbc بر اساس شواهد علمی و استدلال کلینیکی است. اثبات شده است که این روش درمان از فیزیوتراپی پیشرفته تر است. ما در این کلینیک بر این باوریم که نتایح درمانی خوب و پایه ای قوی برای خدمات رسانی مناسب پدید می‌آورد و با بهترین دستگاه های درمانی موجود یک فیزیوتراپیست می تواند تمرینات موثر و ایمن را برای بیمار شخصی سازی کند.

منبع:متخصص ورزش درمانی

تماس