post_image

اگر بنا به دلایلی دیسک کمر از قسمت عقبی خود دچار بیرون زدگی یا فتق شود، این قسمت بیرون زده روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد می کند و سبب بروز کمردرد با انتشار به پاها می شود.

در این حالت دیسک‌ها، بالشک‌های نرم میان مهره‌ها، از جای خود بیرون می‌زنند و بر روی ریشه‌های اعصاب اطراف ستون فقرات فشار می‌آورند.

اغلب عارضه‌هایی که باعث می‌شود يک فرد به متخصص فيزيوتراپی مراجعه کند، شامل علائم التهاب و درد با شدت‌های مختلف می‌باشد. اين علائم معمولاً منجر به محدوديت‌های عملکردی، کاهش قدرت و نقص در توان حرکتی بيمار می‌شوند.

متخصصان طب فيزيکي با بهره‌گيری از ترکيبي از درمان‌های دستی، روش‌هاي مبتنی بر حرکت دادن اندام‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به بيمار، با اين عارضه‌ها و علائم آن مقابله می‌کنند.

گاهی اوقات فناوری‌های مدرن به کمک شیوه‌های درمان فیزیکی می‌آیند. لیزر درمانی با شدت پایین (LLLT) یکی از این فناوری‌هاست که در آن از امواج نور لیزر که ویژگی‌های خاصی دارند، برای جراحی بسته دیسک کمر استفاده می‌شود. دستگاه‌های لیزر درمانی می‌توانند از طریق جذب غیرگرمایی فوتون‌ها توسط سلول‌ها یک اثر درمانی در بافت‌های آسیب‌دیده ایجاد نمایند.

برای مشاهده فیلم آموزشی لیزر درمانی دیسک کمر (۱) بر روی لینک زیر کلیک کنید

لیزر درمانی دیسک کمر (۱)

مقالات مرتبط

  • مگنت تراپی کمردردمگنت تراپی کمردرد
  • درمان فتق دیسک کمردرمان فتق دیسک کمر
  • لیزر درمانی دیسک کمر (۲)لیزر درمانی دیسک کمر (۲)
  • پیشگیری از کمردرد با ورزشپیشگیری از کمردرد با ورزش
  • لیزر درمانی گرم پرتوان در کمردردلیزر درمانی گرم پرتوان در کمردرد
  • درمان درد کمر به روش تزریق اپیدورالدرمان درد کمر به روش تزریق اپیدورال
Tagged with:  
Share →
Call Now Buttonتماس