ماساژ درمانی کشکک زانو

ماساژ کشکک زانو
یکی از علل شایع درد زانو خشکی بافت اطراف کشکک است.

در این حالت ماساژ درمانی بافت اطراف زانو گاهی باعث از بین رفتن درد می شود. متاسفانه این حالت در بسیاری از موارد تحت عنوان ساییدگی زانو و آرتروز  ذکر شده و با دادن بی حرکتی باعث بد تر شدن بیمار می شود.

ماساژدرمانی برای مجموعه متنوعی از مشکلات زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای مثال از ماساژ زانو می‌توان برای کاهش درد زانو، توان‌بخشی آسیب‌دیدگی‌های ورزشی، کاهش استرس، ریلکس شدن اعصاب، کاهش تشویش و افسردگی و نیز کمک به سلامت عمومی زانو نام برد.

با وجود فواید ماساژ ، ماساژ به ‌عنوان جایگزینی برای مراقبت‌های پزشکی عمومی در نظر گرفته نمی‌شود. پزشک خود را در مورد ماساژ در جریان بگذارید و همچنین همه‌ی برنامه‌های درمانی تجویزشده را با دقت تمام دنبال کنید.

دررفتگی کشکک و بی ثباتی کشکک زانو زمانی رخ می‌دهد که در هنگام خم و راست کردن پا، کشکک زانو از محل خود خارج شده و جابجا شود. در اغلب موارد، کشکک زانو بیش از حد به سمت خارج منحرف می‌شود، اما در تعداد کمی از افراد این انحراف به سمت داخل است. راه‌های مختلفی برای درمان آن وجود دارد، اما انتخاب روش مناسب برای شما بستگی به شدت دررفتگی کشکک و شرایط زانوی شما دارد.

http://www.kneeguru.co.uk/assets/images/Community_Hub/kokmeyer/medial-glide_b.jpg

http://www.kneeguru.co.uk/assets/images/Community_Hub/kokmeyer/lateral-glide_b.jpg

http://www.kneeguru.co.uk/assets/images/Community_Hub/kokmeyer/patellar-tendon_b.jpg

منبع:دکتر فروغ

تماس