مگنت تراپی پوکی استخوان

روند پوکی استخوان در مردان در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی است و بیش از ۳۰ درصد زنان هم بین ۶۰ تا ۷۰ سالگی به پوکی استخوان مبتلا می‌شوند. (البته پوکی استخوان در زنان پیش از یائسگی آغاز می‌شود)

 در حقیقت حدود ۵ لیتر خون بدن یک انسان بالغ توسط استخوان‌های بدن ساخته می‌شود و در شریان‌ها و رگ‌ها جریان می‌یابد و پس از چهار ماه، گلبول‌های قرمز می‌میرند و دوباره خون و سلول‌های تازه خونی وارد عروق بدن می‌شوند.

پوکی استخوان بعضاً یک “بیماری خاموش” تلقی می‌شود، علائم پوکی استخوان غالبا مشخص نبوده ، چراکه از دست دادن بافت استخوانی هیچ‌گونه علائمی ندارد. درواقع، بسیاری از افراد از بیماری خود مطلع نیستند تا وقتی‌که یک استخوان آن‌ها بشکند. پوکی استخوان همچنین می‌تواند باعث فروپاشی مهره‌های (یکی از ۳۳ واحد استخوانی که ستون فقرات را تشکیل می‌دهند) کمر گردد. از علائم فروپاشی مهره‌ی کمری می‌توان موارد زیر را نام برد:

کمردرد
کوتاه شدن قد
کیفوز یا قوز، یک خمیدگی در ستون فقرات که باعث ایجاد یک بدشکلی برآمده می‌شود.

در پژوهشی به نام ” پیشگیری از پوکی استخوان با استفاده از مگنت درمانی  یا میدان‌های الکترومغناطیسی ضربه‌ای” افزایش توده استخوان به میزان 12.3 و 9.7 درصد گزارش شد.
تردیدی نیست که میدان‌های الکترومغناطیسی رفتار زیستی را از طریق القاء تغییر الکتریکی در اطراف و درون سلول بهبود می‌دهند. نکته اصلی در استفاده عقلانی از میدان‌های الکترومغناطیسی و مگنت تراپی به توانایی در تعریف پارامترهای درمانی مشخص (دامنه، فرکانس، شکل موج، جهت‌گیری و زمان‌بندی) مربوط می‌شود. پژوهش‌های گوناگون آشکارا بیانگر این مطلب است که تراکم استخوان بیماران مستعد ابتلا به پوکی استخوان با استفاده از مغناطیس درمانی و میدان‌های الکترومغناطیسی ضربه‌ای مشخص افزایش می‌یابد. بهره‌گیری مناسب از روش مغناطیس درمانی، چنانچه برای تمام بدن تنظیم شود، مزایای بالینی چشمگیری را برای درمان پوکی استخوان به ارمغان خواهد آورد.

تماس