ورزش های مفید برای بیماران مبتلا به کمردرد

کمردرد میتواند مشکلی را ایجاد کند که باعث چرخه ی معیوب (درد و تشدید اسپاسم عضلات) گردد. استراحت وداروهای ضددرد میتوانداین مشکل را از بین ببرند. داروهای ضد التهابی باید تا زمانی که درد قابل توجه وجود دارد ادامه یابند. اما ستون فقرات انسان باید توسط عضلا‌ت قوی هم در ناحیه جلو و هم عقب حمایت شوند ، اگر به اندازه کافی ورزش نکنیم این عضلا‌ت ضعیف گشته و ستون فقرات بدن را مستعد آسیب می کند. در صورتی که به طور مکرر مبتلا‌ به کمردرد می شوید باید در ورزش مورد علا‌قه تان که باعث پیچش یا خم شدن ستون فقراتتان می شود، تجدید نظر کنید.

تمرینات ورزشی DBC در ورزش درمانی کمر درد،عضلات را تقويت كرده و اندام را زيبا وپشت راقوي ميسازد.اين تمرينات عضلات عمقي را نيز تقويت ميكند بخصوص عضلات شكم ، پشت ، لگن و ستون فقرات را نيز قوي ميكند.

تمرینات ورزشی DBC زیر از جمله ورزش های مفید برای کمردرد مباشند.

این ورزش های کمر درد شامل:

– اسکی
– دوچرخه سواری ثابت و متحرک با توجه به خم کردن تنه در جلو در موقع سواری باعث کاهش قوس کمر می گردد.
– شنا ورزش بسیار عالی برای بیماران مبتلا به کمردرد است، به شرطی که به طور صحیح انجام گیرد. ضمن شنا کردن حتی الامکان باید از بالا آوردن بیش از حد سر از آب که موجب خم شدن سر و تنه به عقب گشته و باعث افزایش قوس کمر گردد، جلوگیری گردد. این وضعیت به خصوص در مبتدیان ورزش شنا دیده می شود. شناسی کرال بهترین نوع شنا برای بیمارن مبتلا به کمردرد است.
– دایو رفتن با افزایش ناگهانی قوس کمر ورزش خطرناکی برای مبتلایان به کمردرد است.
– بالا رفتن از پله ها با تووجه به اینکه ضمن بالا رفتن بیمار تنه ی خود را به جلو خم کرده و قوس کمر را کاهش می دهد ورزش مفیدی است، در حالی که در پایین رفتن از پله ها بیمار تنه ی خود را متمایل به عقب نموده باعث افزایش قوس کمر می گردد. به همین جهت مبتلایان به کمردرد بهتر است ضمن پایین آمدن از پله ها دستگیره پله را در دست گیرند تا تنه شان کمی به جلو خم شود.
– در تنیس بازان خم کردن کمر به عقب برای زدن توپ باعث افزایش قوس کمری می گردد که برای بیماران مبتلا به کمردرد مضر است. این بیماران اگر به این موضوع آگاهی داشته و در ضمن بازی از افزایش قوس کمر خود جلوگیری کنند، اشکالی ندارد.

بطور کلی تمرينات DBC زیر به تقويت عضلات مرتبط با ستون فقرات كمك مي كنند و نهايتا منجر به بهبود فعاليت آنها مي شود. مانند هر عضو عضلاني ديگر، اين ماهيچه ها نيز هر چه بيشتر به كار گرفته شوند، قويتر خواهند شد.

برای آشنایی با پیشگیری از کمردرد بر روی لینک کلیک کنید

منبع:متخصص ورزش درمانی 1 . 2

تماس