2014.07.08.02.18.30

پیوند مژه نوعی جراحی کاملا” اختصاصی می باشد که توسط جراحان مسلط قابل انجام بوده و در اکثر موارد فقط در متقاضیانی که قسمتی از مژه خود را ازدست داده اند و درمان ریزش مژه برای آن ها موثر نبوده (در اثر بیماری پوستی و یا سوختگی و سوانح ) و یاکسانی که مژه های بسیار کم پشتی دارند بصورتی که منطقه خالی در بین مژه ها وجود داشته باشد، قابل انجام است. در کاشت مژه همه پیوندها موهای تکی هستند که بطور دقیق در پلک قرار می گیرند, فقط شش مو در پلک می تواند کافی باشد تا اثری طبیعی را بوجود آورد.

متاسفانه در بسیاری از موارد بیمارانی با مژه های کوتاه انتظار حل این مشکل با جراحی کاشت مژه را دارند که این امکان در اکثر موارد وجود نداشته و باید حتما” قبل از اقدام به پیوند نزد چند پزشک مسلط به جراحی مژه (ترجیحا”پزشکان عضو انجمن جهانی پیوند موی طبیعی -ISHRS) ، معاینه گردند . جهت جلوگیری از صدمه به چشم پزشک متبحر باید یا دقت بسیار بالا و فاصله گذاری و خواب مناسب با استفاده از سوزن جراحی مخصوص کاشت مژه محلهایی در حاشیه پلک برای جاگذاری فولیکول مشخص نماید.

روش کاشت مژه

در کاشت مژه اصولا از روش کاشت مژه FUT  استفاده می شود و نوار باریکی از پوست و پیاز موی پشت سر برداشته می شود و پس از جدا کردن ، فولیکولهای مو در لبه های پلک با تکنیکی بسیار دقیق و حساس کاشته می شوند. هر پلک بالا بطور طبیعی 150-100 تار مژه دارد. با تکنیک کاشت امکان پیوند حدود 80-70 تار مو وجود دارد. کل این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و به چندین ساعت زمان نیاز است.

برای مژه های پلک های پایین بدلیل اهمیت کمتری که در زیبایی دارند کاشت مژه طبیعی انجام نمی شود.

سوالات متداول

آیا ترمیم مژه ها با ابرو یک عمل بی خطر است ؟

بله ، یک پروسه جراحی ظریف با حداقل خطر تهاجمی است که معمولا در یک جلسه انجام می شود

موهای اهدایی از کدام قسمت برداشته می شوند ؟ این جراحی چگونه انجام می شود ؟

موی اهدای بصورت یک فولیکول از ناحیه پوست سر یاپا برداشته می شود .موی اهدایی معمولا هرچه ظریف ترونازکتر باشد بهتر از موهای ضخیم وخشن است وموهای نرم بهتر با موی ابروها هماهنگ می شوند .درهرپیوند یک یا دو مو انتقال داده می شود وهر پیوند در محل برشی که قبلا آماده شده است قرار می گیرد. استفاده از موهای تک یا پیوند های ظریف اجازه می دهد که پیوستگی دقیقی در شکل ابرو ایجاد شود که ظاهرطبیعی تری را نشان می دهد .

آیا نتیجه طبیعی است ؟

رشد مو فوری صورت می گیرد وتایک ماه یابد پس از آن موها دچار ریزش می شوند وسپس ممکن است 4تا6 ماه طول بکشد که موهای جدید مژه وابرو رشد کنند .

آیا موهای جدید دائمی هستند ؟ نگهداری پس از جراحی چگونه صورت می گیرد ؟

بله ، غالبا گاهی اوقات یک جلسه ترمیمی کوچک پس از سالها ممکن است نیاز باشد، که البته نادرست برای بعضی از افرادگاهی پیرایش نیاز است تا شکل ظاهری ابروها یا مژه های پیوند شده همان قوس طبیعی خود مژه را داشته باشد .

آیا پس از عمل عوارضی وجود دارد ؟

عوارض پس از عمل جراحی کاشت مژه غالبا محدود به خارش ودرد خفیف می شوند احتمال تورم در برخی از بیماران وجود دارد بیماران باید از خراش دادن محل پیوند خود داری کنند که منجر به جابجایی یا تغییر شکل پیوند نشود .

چه کسانی می توانند این جراحی  را انجام  دهند؟

براساس اطلاعات انجمن بین المللی متخصصین ترمیم مو ، دلایل از دست  دادن مژه ها وابرو ها باید درآزمایشهای اولیه وسابقه پزشکی فرد حهت ترمیم مو در نظر گرفته شود .

بیماریهای موضعی یاسیستمیک که منجر به ریزش موها می شوند باید ابتدا کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که ترمیم مو موفقیت آمیز است . برداشتن وسواسی ـ اجباری موها باید درمان شود تا اطمینان حاصل شود که موهای ترمیم شده کنده نخواهد شد .ضربه ها وسوختگیها یا جراحیهای منجر به تشکیل بافت ضخیمی در محل زخم می شوند .شاید قبل از تقبل هزینه کاشت مژه دائمی  با ابروها جراحی ترمیمی نیاز باشد .درجه ریزش ابرو ها ممکن است از کامل تانسبی متغییر باشد .

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس