کیست بیکرز

كيست حفره زانو يا كيست بيكرز

این کیست که به نام های برآمدگی زانو، ورم زانو و یا کیست حفره زانو نیز نامیده می شود،‌در اثر تورم مایع مفصلی و در پشت زانو است.

دلايل كيست حفره زانو

هنگامی که فشار زیادی بر زانو وارد آید، مایع مفصلی به پشت زانو وارد می شود،‌ پارگی غضروف زانو، آرتروز زانو در افراد مسن از دلایل کیست حفره زانو هستند.

هنگامی که فشار زیادی بر زانو وارد آید، مایع مفصلی به پشت زانو وارد می‌شود

پارگی غضروف زانو

آرتروز زانو (در افراد مسن)

آرتریت روماتوئید

علائم كيست حفره زانو

این بیماری باعث درد بسیار در پشت زانو می شود، اما در برخی مواقع بدون علامت استبا توجه به این که در نام این نوع زانو درد کیست آمده است،‌ این کیست مانند یک بادکنک پر از آب است در برخی مواقع ممکن است بترکد و موجب درد،‌ تورم و کبود شدن پشت زانو و ساق پا گردد ، این علائم همیشگی نیست و می آید و می رود.لخته خون نیز دارای علائم کیست حفره زانو است،‌ اما لخته خون خطرناک است لذا، اگر دچار این علائم شدید، باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

درمان كيست حفره زانو

به طور معمول کیست حفره زانو برداشته نمی شود زیرا جراحی ممکن است باعث تخریب رگ های خونی و اعصاب گردد اما اگر کیست بسیار بزرگ و دردناک بود باید با جراحی برداشته شود.

آزمایشات کیست حفره زانو

پزشک معاینه می‌کند که ببیند توده نرمی در پشت زانو وجود دارد یا نه.

اگر کیست کوچک باشد، مقایسه زانوی مبتلا با زانوی عادی می‌تواند مفید باشد.

درد و یا اندازه کیسه ممکن است باعث کاهش تحرک بدنی شود.

از طریق اشعه می‌توان فهمید که مایع مفصلی پر شده است یا نه.

اگر توده به سرعت بزرگ شود و شب هنگام، درد شدید و تب دارید، آزمایشات بیشتری مورد نیاز است تا اطمینان حاصل کنید که تومور و یا سرطان ندارید.

ام‌آرآی (MRI)، هر نوع کیست و یا صدمه‌ای را نشان می‌دهد.

منبع:درمان کیست حفره زانو,تبیان

تماس