عمل جراحی بینی افتاده

بسیاری از افرادی که به دنبال عمل جراحی بینی هستند از افتادگی بینی خود ناراضی هستند،هم چنین یکی از مشکلاتی که بسیاری از بیماران جراحی زیبایی با آن رو به رو هستند و نیاز به عمل بینی ثانویه دارد ،افتادگی طاق میانی است.اغلب این مشکل زمانی مشاهده می شود که در جراحی بینی اول از هامپیکتومی استفاده شده است.برخی از جراحان بازسازی یک سوم میانی ( دریچه های داخلی) بینی را با استفاده از فلپ های گسترده شده و یا پیوندی جدی نمی گیرند.
شکست در بازسازی این ناحیه منجر به ایجاد نقص به شکل وی برعکس شده که نه تنها زیبا نیست بلکه در کارکرد نیز دچار مشکل است، بدین معنی که در مسیر جریان هوا مانع ایجاد می کند. فلپ های گسترده شده دریچه های داخلی را باز کرده و عرض کافی در قسمت یک سوم میانی بینی را بازسازی می کند.

بیمار مناسب برای جراحی زیبایی بینی

بیمارانی که انتظارات معقول و قابل حصول از عمل جراحی زیبایی دارند و به دنبال عمل جراحی زیبایی بینی برای زیباتر شدن چهره خود می باشند، بهترین افراد برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشند. بیمارانی که بدون در نظر گرفتن محدودیت های جراحی و فرم چهره و ساختار کلی صورت خود خواستار نوعی بینی خاص می باشند، کاندیدهای مناسبی برای انجام این نوع اعمال جراحی نبوده و پس از جراحی نیز از نتیجه ی عمل خود راضی نخواهند بود.

angelina_jolie_13_0

چگونه جراح بینی خود را انتخاب کنیم ؟

رینو پلاستی یکی از مشکلترین عمل های جراحی به شمار می آید ، یک عمل جراحی ضعیف و ناشیانه می تواند منجر به بد فرم شدن بینی شود که امکان دارد اصلاح آن بسیار مشکل و یا حتی برگشت ناپذیر باشد به همین منظور انتخاب یک جراح مناسب و با تجربه ، اولین قدم به سوی یک عمل جراحی موفقیت آمیز به شمار می آید .

نتیجه ی هیچ یک از عمل های جراحی کاملا عالی و بدون ایراد نخواهد شد اما یک جراح بینی خوب و متعهد و با تجربه به خصوص در زمینه جراحی بینی ، تا حد زیادی در رسیدن به نتایج عالی تلاش خواهد کرد به همین منظور علاوه بر تجربه و تخصص ، میزان وفاداری و تعهد یک جراح نیز می تواند بر روی عمل های جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد .

از دیگر توصیه هایی که می تواند در انتخاب جراح به شما کمک کند این است که سعی کنید جراحی را پیدا کنید که عمل ترمیمی یا رویژن را نیز انجام می دهد حتی اگر به جراحی مجدد فکر هم نمی کنید .

داشتن یک راه گریز همیشه سودمند خواهد بود . امروزه نتایج عمل های جراحی بینی نسبت به گذشته ، قابل پیش بینی تر ، موثر تر و دقیق تر شده است به طوری که مهارت کافی در جراحی به همراه بافت مناسب بینی و به کار گیری فنون جراحی می تواند یک بینی زیبا و متناسب را به وجود آورد .

قبل از جراحی رینوپلاستی

در ملاقات قبل از عمل شما با ما، پرستار ما راهنمایی های لازم را به شما می کند تا اقدامات لازم را قبل و بعد از عمل انجام دهید. در یک روز به عمل مانده به ما زنگ بزنید تا قرار عمل را تأیید کنیم. در روز عمل، با پرستار صحبت خواهید کرد (کسیکه شما را بیهوش می کند). و قبل از رفتن به اتاق عمل با دکتر خود ملاقات خواهید نمود. عمل جراحی بینی باتوجه به ساختار زیرپوستی و میزان بافت اضافه حدود 2 ساعت طول می کشد. اگر غیر از عمل بینی، عمل دیگری نیز داشته باشید، بالطبع این مدت بیشتر طول خواهدکشید. به هوش آمدن از حالت بیهوشی حدود یک ساعت طول می کشد و اکثر بیماران بعد از 5 ـ 4 ساعت پس از پذیرش مرخص می شوند.

عوارض عمل جراحی بینی ( رینو پلاستی )

به طور کلی میتوان گفت که عوارض عمل جراحی بینی (رینو پلاستی) ناچیز است ولی این عوارض میتواند قابل توجه باشد.شایع ترین عارضه ای که بیماران بعد از عمل جراحی از آن شکایت دارند عدم رضایت از فرم بینی خود میباشد گاهی اوقات این عدم رضایت به علت انتظارات غیر معقول بیماران میباشد و گاهی اوقات واقعا فرم بینی مورد قبول نمیباشد و مطابق استاندارد ها نیست مثلا زاویه نوک با لب کم میباشد عارضه دیگر مشکلات تنفسی میباشدکه چنانچه در حین عمل به آن پرداخته شود میتوان از ایجاد آن جلوگیری کرد. اسکار کنار پرده های بینی نیز میتوان موجب نارضایتی بیماران شود مخصوصا در بیماران با پوست تیره این مشکل بیشتر است.عارضه دیگر بینی کجی آن است باید توجه داشت که بینی کج بعد از عمل جراحی به طورقطع صاف نخواهد شد و در صدی از آن ها لازم است مجددا جراحی شوند گاهی اوقات قوز پشت بینی کاملا از بین نمی رود لازم است مجددا درطی یک جراحی اصلاح شود در دست جراحان مجرب هم حدودا بین ۳ تا ۵٪لازم است جراحی مجدداانجام شود.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)