Lip1

سه روش اصلی برای حجیم کردن لبها وجود دارد

تزریق ژل های مخصوص
استفاده از بافت چربی خود فرد
با عمل های موضعی در اطراف لب ها

پروتز لب

چون لب یکی از اجزای بسیار متحرک صورت است ماندگاری چربی در آن بسیار ناچیز بوده و گاهی حتی زیر یک ماه تمام چربی تزریق شده در لب‌ها جذب می‌شود. بنابراین بهترین پرکننده برای لب‌ها انواع ژل‌های از جنس هیالورونیک می‌باشند که ماندگاری بین شش ماه تا دو سال داشته و در لمس نیز بسیار طبیعی بوده و شبیه بافت طبیعی لب‌ها احساس می‌شوند

پروتز لب وسیله‌ای است که با ماندگاری دائمی از یک برش بسیار کوچک در داخل لب گذاشته می‌شود و شکل و فرم زیبایی به لب‌ها می‌دهد و با توجه به ماندگاری طولانی اثر آن از نظر قیمت بسیار برای بیماران مقرون به صرفه‌تر است. اما مهم‌ترین نکته در انجام پروتز لب این است که بیمار حداقل یک نوبت تزریق ژل در لب انجام داده باشد تا سلیقه بیمار در بزرگ شدن لب مشخص شود و بعد از آن در صورت صلاحدید بیمار و پزشک، می‌توان در مرحله دوم از پروتز لب استفاده کرد.

جراحی پروتز، جراحی کوچکی نیست

اساس طراحی پروتزها برای اصلاح نواقص زیبایی و طبیعی‌کردن صورت است و اشخاص نباید آن را با مدل کفش و لباس و ماشین اشتباه بگیرند.
جراحی پروتز یک جراحی حساس، دقیق با محاسبات ریاضی در صورت است و هر شخص با یک بار گذاشتن و خارج کردن پروتز، انگار یک کوپن خود را می‌سوزاند.
خیلی‌ها به‌رغم داشتن صورت طبیعی و قابل قبول جامعه و عرف، باز هم سعی می‌کنند صورت خود را به تیغ جراحی بسپارند و اجازه دهند شکل پروتز برایش تعیین تکلیف کند.
وظیفه اصلی شخص طالب این نوع جراحی‌ها پیدا کردن پزشک فوق تخصص مربوطه است تا قبل از جراحی مشاور صادقی باشد، دانش تجربه داشته باشد، انواع خطرات و ضررهای معمول را عنوان و از میان همه اقدامات، کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین را پیشنهاد کند.
جراحی پروتز مطلقا جراحی کوچکی نیست و نیازمند محاسبه دقیق علمی،‌ آمادگی جسمی، روحی و روانی بیمار، توان جراح و وجود اتاق عمل مجهز با شرایط بیهوشی استاندارد است.

به چند روز استراحت نیاز دارید؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. ویزیتهای مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود.

آیا جای برش باقی میماند؟

هیچگونه اثری از برش و جای بخیه باقی نخواهد ماند.

آیا بزرگ کردن لبها باعث محو شدن چروک های اطراف دهان می شود؟

بزرگ و کوچک کردن لب ها تنها اندازه لب را تغیر می دهند. برای اصلاح چروک و خطوط اطراف دهان باید به روش های صاف کردن پوست مراجعه کرد. این روش ها با استفاده از روش های خراشیدگی ، شیمیایی یا لیزری لایه خارجی پوست را صاف می کنند وبه فرد ظاهری جوانتر می دهند. روش صاف کردن پوست یکی از پرمصرف ترین روش های جوانسازی است چون اغلب زیبایی فرد را طبیعی جلوه می دهد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام برجسته سازی لب ها هستند؟

ـ تمامی افرادی که برای برجسته سازی لب مراجعه می کنند، باید از ایشان شرح حال دقیق و کامل و نیز سابقه مصرف داروها از جمله آسپیرین گرفته شود و به صورت به طور کامل معاینه بالینی شوند. شخص باید در وضعیت سلامت مناسبی باشد. در صورتی که شخص مبتلا به تبخال است یا اسکار در لب دارد یا مبتلا به بعضی از بیماری ها نظیر دیابت، لوپوس، اختلالات انعقادی و یا بیماری بافت هم بند بوده و دارای سابقه حساسیت شدید است کاندید برجسته سازی لب ها نیست. همچنین فرد باید انتظارات معقول از نتایج عمل داشته باشد. فردی که درخواست غیرمعقول و یا انتظار تغییرات بسیار زیاد و یا دور از واقعیت از جنبه های زیبایی صورت دارد را نیز باید با مشاوره مناسب و عاقلانه با وی کنار گذاشت. باید به شخص عوارض و اتفاقات ناخواسته ای را نیز که ممکن است پس از تزریق رخ دهد، گوشزد کرد.

این عمل چه مزایا و مضراتی دارد؟

در بخشی از جلسه مشاوره پزشک توقعات شما را از این عمل ارزیابی می کند سپس او به شما می گوید که کدامیک از این توقعات شدنی است و کدامیک ناشدنی است. با توجه به نوع عمل به شما لیستی از خطراتی که ممکن است شما را در این عمل تهدید نماید ارائه می شود. اگر چه خطرات ناشی از جراحی های پلاستیک نادر هستند با این وجود هر بیمار باید کاملاً با خطرات احتمالی آشنا باشد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس