درمان نرمی کشکک  زانو در طب سنتی

نرمی کشکک زانو به وسیله ی انجام برخی ورزش ها و نرمش ها قابل درمان می باشد . انجام برخی توصیه ها ی غذایی و روش های طب سنتی به بهبود و درمان به نرمی کشکک زانو کمک می کند و مشکلات و عوارض ناشی از بیماری نرمی کشکک زانو را تا حد زیادی تسکین می بخشد.برخی از روش های درمان نرمی کشکک زانو در طب سنتی عبارت اند از:

  • ماساژ  به وسیله ی روغن

هر شب زانوها را با یک روغن مناسب مثل روغن زیتون تصفیه نشده، سیاهدانه، بادام تلخ، هسته قیسی، کرچک، کنجد، نارگیل و یا … ماساژ دهید. ماساژ را به آرامی و تا جذب کامل روغن به پوست ادامه دهید. پس از پایان ماساژ بهتر است روی ناحیه ماساژ را با یک پلاستیک فریزر بپوشانید تا میزان جذب روغن افزایش پیدا کند. مخلوط کردن مقدار کمی فلفل سیاه، دارچین یا زنجبیل با روغن، اثر درمانی آن را افزایش می دهد. معمولاً پس از یکی دو شب، کاهش فوق العاده ای در علائم بیماری ایجاد خواهد شد.

  • پوست تخم مرغ

پوست تخم مرغ را شسته خشک و آسیاب کنید و به مدّت یکی دو ماه روزی نصف قاشق چایخوری از آن را با کمی عسل روی زبان خود ریخته قورت دهید. این مکمّل ساده سریعاً باعث ترمیم بافت آسیب دیده خواهد شد.

  • پودر سنجد

مصرف پودر سنجد نیز به عنوان داروی دیگر می تواند مدّ نظر باشد(روزی یک قاشق مربّاخوری در نصف استکان عرق زیره یا هر روز صبح یک قاشق غذاخوری با یک لیوان شیر و یک قاشق عسل ).

  • اجتناب از غذاهای سرد

در طول دوره درمان حتّی المقدور از مصرف غذاهای سردی خودداری شود.

* تــــــــذکــــــــــــــــر

با تأیید پزشک ، انجام حجامت زانو یا زالو اندازی این ناحیه ، یکی از بهترین اقدامات برای رسیدن به نتیجه درمانی مطلوب است.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان نرمی کشکک  زانو در طب سنتی مطالعه فرمایید.

1-درمان بدون جراحی نرمی غضروف کشکک زانو

2-نرمی غضروف کشکک زانو و درمان آن

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Call Now Buttonتماس