Untitled1

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشم ها به صورت ارثی و یا در اثر لاغری دیده می شود این عارضه بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد و با کرم و با داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع گودی زیر چشم می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها و یا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان اینكه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، و خطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

اما بهتر از ژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از تصفیه کردن و سانتریفوژ ، چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیر چشم تزریق می شود و پس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش میخورند و جزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادن و پر کردن گودی زیر چشم جوانسازی و کاهش چروک زیر چشم و همچنین کاهش برجستگی رگهای کبود زیر چشم نیز می گردد . بنابراین افرادى كه زیر چشمشان داراى عروق كبود و برجسته شان قابل رویت است ، با تزریق چربى میتوانند، ظاهر آنرابصورت طبیعى و بدون عوارض بهبود بخشند.

اگرشخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى تواند علاوه بر تزریق چربى ، از PRP  ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده كند ومی دانیم کهPRP  علاوه برجوانسازی ورفع چروک  ، گودی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.

روش PRP

بنابراین تزریق چربی باPRP  به همراه لیزر فرکشنال می تواند بهترین روش رفع گودی زیر چشم ،چروک و کبودی اطراف چشم باشدPRP  همچنین می تواند رشد مژه ها  وابروها را همکه تقویت کند واگر به روش صحیح تهیه شود نتایج بسیار خوبی خواهد داد . دراین روش پس از گرفتن خون بیمار در لوله هاى مخصوصPRPپلاكت غنى شده از آن استخراج میشود . غلظت پلاكت را میتوان در آزمایشگاه تعیین كرد كه معمولا باید بیش از سه برابر غلظت پلاكت خون باشد،و سپس پى آرپى تهیه شده در زیر چشم تزریق میگردد. پى آر پى را مى توان با چربى مخلوط كرد و همزمان تزریقنمود و نتایج بهبودى  و ماندگارى بیشترى بدست آورد. معمولا دوام چربى در زیر چشم نسبت به نواحى دیگر بهتر است و معمولا تا پنج سال پس از تزریق هنوزاثر آن قابل مشاهده میباشد.

نکته مهم اینکه در این چربی می توان رفع گودی پشت پلک بالا هم  یعنى درست دربالاى چشم و محل گودى ،استفاده کرد وکسانی که حالت چشمانشان همیشه خسته و تورفته است تزریق چربی می تواند بهترین و مناسب ترین روش و درمان قطعی برایشان باشد.

ماسک گودی زیر چشم

ماسک گوجه فرنگی

یکی از موثرترین درمان‌ها برای رفع تیرگی و گودی زیر چشم است.شما می‌توانید در خانه با مخلوط یک یا دو گوجه‌فرنگی تازه یک قاشق غذاخوری آب لیمو کمی آرد گرم و پودر زردچوبه یک خمیر ضخیم آماده کنید و پس از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه با آب تمیز آن را به آرامی بشوئید. تکرار این فرآیند ۲ یا ۳ بار در هفته رنگ پوست اطراف چشم را به طور کامل از بین خواهد برد.

خیار و سیب زمینی

قرار دادن برشی از خیار تازه و سیب زمینی می‌تواند محافل تیره چشم را تا حد زیادی کاهش دهد همچنین شما می‌توانید آب خیار تازه و سیب زمینی را با کمک یک چوپ پنبه در اطراف چشم خود اعمال کنید.

روغن بادام

روغن بادام یک عنصر طبیعی است که برای پوست‌های حساس و ظریف اطراف چشم بسیار مفید است. روغن بادام را شب قبل از خواب بر چشم خود بمالید و صبح روز بعد با آب سرد آن را بشویید. حداقل به مدت یک ماه این کار را تکرار کنید، خواهید دید که حلقه‌های تیره زیر چشمتان تقریباً ناپدید می‌شوندنه تنها باعث تسکین چشم می‌شود بلکه حلقه‌های تیره دور چشم را نیز کاهش می‌دهد. نعناع تازه خرد شده را به مدت ۵ یا ۱۰ دقیقه روی تیرگی قرار دهید و سپس به آرامی آن را با یک پارچه تمیز و سرد پاک کنید.

پرتقال و گلیسیرین

این عمل علاوه بر از بین بردن حلقه‌های تیره چشم، باعث درخشش پوست به طور کلی می‌شود و پوست اطراف چشم را نیز نرم و صاف تر از قبل خواهد کرد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس