برای اصلاح و تغییرشکل ظاهری لاله گوش، در اتاق عمل به روش بیهوشی یا بی حسی، پشت گوش بیمار برش داده می شود. اگر فاصله لاله گوش از سطح جمجمه دور باشد( زاویه بیشتر از 20درجه)، پوست را کم نموده و غضروف های لاله گوش را فرم بندی کرده و لاله گوش طرفین را با هم متقارن می کنیم. در روش ترمیم پرده گوش و اصلاح کاهش شنوایی، پشت گوش یا داخل کانال گوش را برش داده و پرده گوش را از عضله گیجگاهی بر داشته و نازک نموده و روی لام شیشه ای مسطح فرم داده می شود.سپس بافت های عفونی و پولیپی، از داخل گوش میانی استخراج و استخوان از بین رفته را دریل یا فرز می نماییم یا به عبارت دیگر استخوان مرده را بر میداریم تا به استخوان سالم برسیم.سپس در صورتی که ارتباط استخوان های چکشی، سندانی، رکابی قطع باشد، برقرار نموده و در صورت نبود هر یک از استخوانچه ها، پروتز برای شنوایی قرار داده می شود.
این عمل عفونت مزمن گوش میانی را کنترل و از تهاجم عفونت به داخل جمجمه جلوگیری می کند، همچنین ترشح گوش را قطع کرده به طوریکه مریض قادر به حمام و شنا کردن خواهد شد. اگر لازم باشد و راهی برای برقراری شنوایی باشد، شنوایی را ترمیم و در غیر این صورت ترمیم شنوایی به یکسال بعد موکول می شود

گوش‌هاي طبيعي و زيبا را بايد با چه معيارهايي بشناسيم؟

گوش‌هاي زيبا ممكن است شكل‌هاي مختلفي داشته باشند، ولي مهم‌ترين مساله، هما‌هنگي آنها با سر و صورت است. اغلب افراد ترجيح مي‌دهند كه گوش‌هايشان نزديك‌ به سر بوده و از حد ابرو تا قاعده ي بيني ادامه يابند.

عمل جراحى اتو پلاستى چگونه انجام مى گیرد؟

در جراحی زیباییگوش ابتدا محل برش و میزان جابجایى لاله گوش به سمت عقب در پشت گوش علامتگذارى مى شود و بعد از برش پوست و مشخص شدن غضروف ، تغییرات لازم روى غضروف انجام شده و توسط نخهاى غیر قابل جذب به پریوست استخوان ماستویید فیکس مى گردد ، این روش جراحى امکان جابجایى و بازگشت را به حداقل مى رساند. بعد از ثابت کردن غضروف محل برش جراحى با نخ ظریف بخیه مى شود.

زمان عمل :

هردو گوش حدوداً دو ساعت

otoplasty-miami-1

مراقبت های بعد از عمل :

انجام دقیق مراقبتهای بعد از اتوپلاستی در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد. پانسمان بعد از عمل زیبایی گوش تا يك هفته روي گوشها باقي مي ماند . در طي هفته اول بعد از برداشتن پانسمان ، بيمار بطور شبانه روزي از هدبند استفاده مي كند كه البته بهتر است هر 3-2 ساعت حدوداً نيم ساعت هدبند را بردارد .هفته دوم فقط شبها از هدبند استفاده مي كند و در طول روز ضرورتي به استفاده از هدبند نيست .

بخیه و پانسمان روى گوش در چه زمانى برداشته مى شود؟
یک هفته بعد از عمل جراحی گوش پانسمان روى گوش برداشته شده و بخیه ها کشیده مى شود در این زمان تغییرات انجام شده و نتیجه عمل کاملا مشهود است.
لازم است به مدت دو هفته شبها از Head Band (هد بند) استفاده کنید زیرا لاله گوش را در محل جدید نگه داشته و صدمات احتمالى هنگام خواب را کاهش مى دهد.

جراح زیبایی گوش کیست؟

‎عمل جراحي گوش عمل سنگيني نيست اما بهتر است توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام گردد كه در اين رشته تجربه كافي داشته باشد‫.‬ در غير اين صورت ممكن است مشكلاتي پيش بيايد، به طور مثال ممكن است فرم گوش به حالت دلخواه درنيايد یا اینکه ناهنجاری اولیه به طور کامل اصلاح نگردد‫.‬

ملاحظات قبل از عمل

1- از 2 هفته قبل از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه اجتناب نمائید.

2- در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مصرف هر داروئی را به اطلاع پزشک خود برسانید.
3- شب قبل غذای عادی وسالم مصرف نمائید.
4- قبل از خواب استحمام نمائید.
5- در صورت اضطراب از قرص آرامبخش ملایم استفاده نمائید.
6- روز عمل ناشتا باشید.
7- روز عمل در زمان تعیین شده در بیمارستان حضور داشته باشید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Call Now Buttonتماس