images.jpgکک

شاید مهم ترین نقشی که ابرو در کنار دیگر اجزای صورت ایفا می کند زیبا تر جلو کردن چشم هاست. تا همین چند سال گذشته تنها راه داشتن ابروهایی قرینه و زیبا ، تاتو کردن بود اما این روش این روز ها با آمدن روش هایی تازه برای رشد مجدد ابرو ها با موهای طبیعی کمی کهنه و کم طرف دار شده است. ابروها در زیبایی صورت و اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی دارند. و از طرف دیگر وظیفه مهمی در ایجاد ارتباط برقرار کردن با دیگران و بیان احساسات دارد. نقش اصلی ابرو محافظت چشم ها در مقابل جریان رو به پایین عرق از پیشانی می باشد و همچنین جلوگیری از تابش نور آفتاب به چشمها می کند. ازدست دادن ابروها باعث ایجاد استرس شدید و عدم اعتماد به نفس می شود و باعث می شود که بیمار هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کند.

اغلب خانمها بصورت هفتگی یا ماهیانه موهای ابروهایشان را با موچین مرتب می کنند یا به اصطلاح برمی دارند که تکرار این کار سبب سست شدن و ضعیف شدن ریشه موها شده و در دراز مدت موجب از بین رفتن دائم و یا نازک شدن شدید ابروها می شود. در واقع شایعترین علت مراجعه خانمها برای پیوند ابرو همین مسئله است.

در ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم کنترل این دسته از علل ریزش ابرو حتی با کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد. مثلاً در صورت وجود تریکوتیلومانیا پیوند  ابرو فایده ای ندارد و بایستی ابتدا فرد به روانپزشک معرفی شده و پس از درمان آن اقدام به کاشت نمود.

گاهی فرد دارای ابروی طبیعی است ولی از مدل راضی نیست و فرضاً می خواهد آنرا بالاتر بیاورد و یا قوس آنرا بیشتر کند. گاهی هم ابروها باریک و نازک است و فرد مایل است آنرا پهن تر و ضخیم تر کند در این گونه موارد به دلیل محدودیتهای تکنیکی در کاشت توصیه می شود بیمار را از انجام آن منصرف نماییم.

پیوند ابرو بصورت فولیکولهای یک یا دو تار موئی جداشده و سوراخهای پوست با استفاده از ابزار بسیار ظریف و کوچک ایجاد می شود تا محل کاشت کاملا مشخص باشد.

بعد از انجام کاشت مختصر تورم و شاید کمی کبودی زیر چشم ایجاد شود که پس از چند روز ازبین می رود. بهترین کاندید کاشت ابرو افرادی هستند که یا کاملاً ابرو ندارند و یا اینکه قسمتی از ابرو را از دست داده اند و میخواهند در همان محل قبلی ابروها، کاشت انجام شود و یا خانمهایی که تاتو ابرو انجام داده اند و مایلند که در روی محل تاتو شده که بدون مو است، مو کاشته شود

مراحل

ابتدا شما موی ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو میکشید و سپس  تيم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی میکنند تا اگر نياز به تغييراتي در مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان) اعمال کنند تا بهترين مدل ابرو كه كاملا به صورت شما مي آيد انتخاب شود، سپس روی همين مدل كه با مداد ابرو كشيده شده با موهای طبيعي خودتان ابرو كاشته ميشود.

علت از دست دادن ابرو

– آسیب به ابرو از طریق ضربه مانند تصادف، سوختگی، موادشیمیائی، برق گرفتگی و…

– عدم رویش مو به دلیل مادرزادی

– کندن مکرر موهای ابرو توسط موچین در خانمها

– بیماریهای موضعی پوست مانند لوپوس پوستی، آلوپسی آره آتا، سالک و…

– کندن ابرو با دست به دلیل وسواس یا عادت در تریکوتیلومانیا

– بیماری های هورمونی

– اشعه درمانی، شیمی درمانی

چگونگی کاشت ابرو

كاشت ابرو در كلينيك تخصصي پوست و مو و به صورت سرپايي و با بي حسي موضعی و بدون درد در يك جلسه حدودا يك ساعته انجام ميشود، يعني تعدادي از موهاي سر شما كه از ناحيه پشت گوش برداشته ميشود، به ناحيه ابرويتان منتقل ميشود.

روش حرفه اي اينجاست كه: بايد از اين مقدار موهاي برداشته شده از سر فقط تعداد خاصي از اين موها كه ضخامتي متناسب با موهاي ابروهاي شما دارد انتخاب شود (نه از همه موها با هر ضخامتي) به عبارت ساده تر بايد موهايي با ضخامت نازك و هم قطر با موهاي ابروهایتان انتخاب شود چرا كه اگر موها ضخيم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ايجاد ميشوند. انتخاب اين قطر مو نياز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

مراقبت های قبل از کاشت

– در قدم اول علت ریزش موهای ابرو شما به وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می گیرد.

در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد مو های آن وجود دارد و کاشت ، کار بی فایده ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.

– در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابرو های تان به سه قسمت دم ، بدنه و تاج ابرو کاشت را آغاز می کند. برای کاشت تاج ابرو ، موها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده می شوند تا حالت عمودی پیدا نکنند. در کاشتن بدنه ابرو از سمت تاج به دم ابرو زاویه خواباندن مو ها به تدریج کاسته و موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته می شوند.

– همان طور که گفته شد ، باید نوع مو های انتخاب شده برای کاشت قطری مناسب با مو های ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک تر یا ضخیم تر باشند.

– منافذ کاشت مو های ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند ، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ ، خروجی ابرو ها حالت غیر طبیعی و ضخیم پیدا می کنند.

– محل قرار دادن مو هایی که قرار است کاشته شوند ، باید بسیار نزدیک به هم و پر تراکم باشد تا پوست زیر مو های ابرو ها دیده نشو

عوارض

به عنوان آخرین توصیه ها باید بگوییم کاشت ابرو بهترین انتخاب برای کسانی است که یا اصلا ابرو ندارد یا قسمتی از ابروی آن ها به خاطر جراحت کاملا از بین رفته است. پس تنها به دلیل وسواس های بی دلیل و تغییرات عجیب و غریب در ظاهر تان به این کار تن ندهید ، چرا که این روش هم مانند هر عمل دیگری در کنار خوبی ها ، مشکلات خودش را هم دارد ، مشکلاتی مانند :

– سرعت رشد مو های کاشته شده همانند مو های سر است بنابر این هر دو هفته یک بار بلند و بلند تر می شوند. به علاوه آن ها از نظر رنگ ، جنس و ضخامت هم رنگ موی ابرو نیستند.

– زاویه کاشت ابرو که به شکل خوابیده قرار می گیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می یابد به همین دلیل این بخش از کار و هماهنگ بودن دم ابرو و تاج آن و مرتب قرار گرفتن زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.

– معمولا به علت جا به جایی مو ها از قسمت پوست سر به ابرو ، مو ها تا حدود ۲۰ روز بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان باید حداقل سه تا شش ماه صبر کنید تا رشد مو ها به حالت طبیعی بر گردد.

– به طور معمول فاصله مو های کاشته شده در ابرو بیش از مو های طبیعی آن است. البته این داستان در باره کسانی که تاتو دارند و کاشت روی تاتو انجام می شود مشکل ایجاد نمی کند چرا که تاتو این فاصله را مخفی می کند ، اگر چه به مرور این فاصله ها با تکرار جلسات پیوند کم و کم تر خواهند شد.

هزینه و قیمت

هزینه کاشت ابرو برای هر فرد می تواند متفاوت باشد و بسته به تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار دارد .
محاسبه هزینه های دقیق کاشت ابرو در کلینیک کاشت مو کار ساده ای نیست. تیم پزشکی ما در طول جلسه مشاوره قیمت میانگین کاشت ابرو را اعلام می کنند. جزئیات عمل و تعداد گرافت های کاشته شده قیمت نهایی روش کاشت ابرو را تعیین می کنند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس