42-16691751

كمان ابروهای بالای چشمان آدمی با موهای طبيعي زيباتر است يا يك رنگ مصنوعی و خسته كننده به نام تاتوي ابرو؟قضاوت كردن در مورد اين سؤال كه تاتو ابروها با رنگ بهتر است يا کاشت ابرو با موهای طبيعي و زنده كار سختی نيست. چه كسي ميپذيرد ابروهايی با موهای طبيعی و زنده و قابل رشد كه قابل اصلاح كردن، قابل تغيير فرم دادن و قابل رنگ كردن است را با يك ابروی نقاشي شده با رنگهای تاتو و هاشوری كه خيلي زود در شخص ايجاد خستگي و يكنواختی ميكند، عوض كند. حتي براي كسانی كه قبلا تاتوی ابرو كرده اند خبری خوشحال كننده داريم و آن هم اين است كه ميتوانند روی اين تاتوی قديمی كاشت ابروی طبيعي انجام دهند. يعني به جای تحمل كردن اين تاتوی يك فرم و بی روح يا چند بار تاتو كردن روی تاتوی قبلی، امروزه با استفاده از تكنيكها و متدهای مدرن و جديد و حرفهای كه توسط بهترين و باتجربه ترين متخصصان كاشت ابرو كه تعداد بسيار فراواني كاشت ابرو انجام داده اند، ميتوانند روي تاتويشان موهای طبيعی بكارند و صاحب ابرويی طبيعی و زنده شوند.

چگونگی کاشت

ابتدا شما موی ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو میکشید و سپس تيم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی میکنند تا اگر نياز به تغييراتي در مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان) اعمال کنند تا بهترين مدل ابرو كه كاملا به صورت شما مي آيد انتخاب شود، سپس روی همين مدل كه با مداد ابرو كشيده شده با موهای طبيعي خودتان عمل کاشت ابرو انجام می شود.كاشت ابرو در كلينيك تخصصي پوست و مو و به صورت سرپايي و با بي حسي موضعی و بدون درد در يك جلسه حدودا يك ساعته انجام ميشود، يعني تعدادي از موهاي سر شما كه از ناحيه پشت گوش برداشته ميشود، به ناحيه ابرويتان منتقل ميشود.روش حرفه اي اينجاست كه: بايد از اين مقدار موهاي برداشته شده از سر فقط تعداد خاصي از اين موها كه ضخامتي متناسب با موهاي ابروهاي شما دارد انتخاب شود (نه از همه موها با هر ضخامتي) به عبارت ساده تر بايد موهايي با ضخامت نازك و هم قطر با موهاي ابروهایتان انتخاب شود چرا كه اگر موها ضخيم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ايجاد ميشوند. انتخاب اين قطر مو نياز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

محدودیت های کاشت

کاشت ابرو در کلینیک های تخصصی پوست و مو با بی حسی موضعی ، به صورت سر پایی و بدون درد در جلسه ای تقریبا یک ساعته انجام می شود. در این روش تعدادی از موهای ناحیه پشت گوش سر شما برداشته و به ناحیه ابروی شما منتقل می شود برای این کار ابتدا شما مدل ابروی دلخواه را با مداد ابرو می کشید تا متخصصان مربوطه آن را بررسی کرده و در صورت نیاز تغییراتی در مدل آن – البته با مشورت شما – اعمال کنند در نهایت مدل ابرو دلخواه شما انتخاب و روی همین مدل ، موهای طبیعی خودتان کاشته شود. قصه به همین سادگی هایی که ما تعریف می کنیم هم نیست چون متخصص مربوطه باید از این مقدار موهای برداشته شده از سر شما فقط تعداد خاصی که ضخامتی متناسب با موی ابروی شما دارند را انتخاب کند. به زبان ساده تر باید موهایی هم قطروضخامت موهای ابروها انتخاب شود چرا که موهای ابروهای زمخت و بد شکلی برای تان می سازند که البته انتخاب این قطر مو تنها به تبحر متخصصان نیاز دارد. به همین دلیل است که از موهای ناحیه بالای گوش که از جهت جنس شباهت زیادی به موهای ابرو دارند برای پیوند استفاده می کنند. به طورکلی کاشتن ابرو کارنسبتا پیچیده و سختی است چرا که ابروها چند جهت دارند و به اصطلاح معروف خواب آن در هر فرد متفاوت است بنابراین ظرافت ودقت دراین کار حرف اول را می زند. ازجهت دیگر رشد این موها مانند موهای سراست پس در صورتی که کاشت ابرو آن ها موفقیت آمیز باشد ، سرعت رشد آن ها بالاست و باید مرتبا کوتاه شود. اما این کاشت به دلایل درد سرهای نقاشی هر روزابرو ها با مداد یا تاتوهای دردناک و کم دوام بهتر و منطقی تر است. شما درست بعد از انجام کاشت شاید کمی تورم و کبودی زیر چشم خود مشاهده کنید که آثار آن بعد از چند روزاز بین می رود اما برای تاتو هر چند ماه یک بار این درد و تورم را باید تحمل کنید.

مراقبت های بعد از کاشت

پس از عمل جراحی کاشت موی ابرو، کمی خونریزی  ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند، اما در عرض چند روز این عوارض کاهش پیدا می کند. همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت مو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند. در صورتی که پس از زمان توصیه شده، برخی از علائم هنوز وجود داشته باشند، به جراح خود مراجعه کنید.

هزینه

عمل جراحی کاشت ابرو یک فرآیند حساس و بسیار تخصصی است که به ملاحظه دقیق دکتر، مهارت، تجربه و ذوق هنری نیاز دارد. این عمل جراحی همچنین به درک کامل از نیازها و اهداف بیمار نیاز دارد تا بهترین نتایج را به بار آورد و می توان آن را به عنوان همکاری مشترک دکتر، کادرپزشکی او و بیمار در نظر گرفت.پیوند ابرو برای افرادی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی، بیماری، عفونت یا زیرابرو برداشتن بیش از حد، ابروهای کم پوشتی دارند یا ابرو ندارند.برای کسانی که به فکر جایگزینی موی خود هستند، هزینه کاشت ابرو یک عامل اساسی است و در هنگام ارزیابی هزینه ، باید بدانید که هزینه جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او تغییر می کند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Call Now Buttonتماس