دلایل ریزش مو

ریزش مو به دلایل مختلفی روی می دهد ، که باید علت ریزش بررسی شود و با توجه به علل ریزش مو ،درمان مناسب را اتخاذ کرد.

دلایل متفاوتی بر سیکل رشد اثر می گذارد و باعث ریزش موقت یا دائمی مو می شود.

شایع ترین دلیل طاسی در مردان هورمون آندروژن و عامل ژنتیک و در زنان  استرس ، افسردگی، خونریزی، رژیم غذایی کم پروتئین، استفاده و یا قطع داروهای هورمونی، مصرف قرص های ضدبارداری در طولانی مدت،

کمبود روی یا آهن، آسیب های فیزیکی طولانی مثل تحریک و فشار و کشش تار مو (استفاده از اتوی مو ، سشوار، بیگودی و …) تب بالا ، پرکاری یا کم کاری تیروئید، کم خوابی و … می باشد .این موارد معمولا موقتی و قابل درمان می باشند .

کاشت مو

یکی از روش های درمان طاسی سر ٬ پیوند موی طبیعی است ٬ اما یک سوال مهم در مورد درمان طاسی این است که چه اشخاصی کاندید مناسبی برای  کاشت موی طبیعی می باشند ؟باید گفت هر کسی که ریزش موی پایدار داشته باشد شاید بتواند از عمل پیوند موی طبیعی سود  ببرد .

این افراد عبارتند از:

1- مردان مبتلا به طاسی الگوی مردانه .

2- خانمهای مبتلا به طاسی الگوی زنانه .

3- آقایان و خانم هایی که می خواهند طرح خط جلوی موی خود را تغییر دهند .

4- اشخاصی که در ناحیه سر و صورت خود بر اثر جراحات یا بیماری پوستی جای زخم فاقد مو دارند.

5- اشخاصی که در منطقه سر و یا صورت دچار سوختگی شده اند و منطقه سوخته فاقد مو باشد.

6- اشخاصی که ابرو یا مژه از دست داده اند و یا در ناحیه ریش و سبیل دچار نقص رویش مو هستند.تکنیک های مدرن کاشت ابرو ، مژه و ریش و سبیل می توانند نواحی را که دچار طاسی شده اند٬ توسط موهای طبیعی و قابل رشد شخص٬ مودار و خط موی از بین رفته و یا ناقص جلوی سر را به شکل دلخواه ترمیم کنند.این مو ها مانند موی طبیعی به شست و شو ٬ شانه و اصلاح کردن که به طور معمول برای موهای خود انجام می دهیم٬ نیاز دارند. به طور کلی کاشت موی طبیعی عبارتست از برداشت موی دائمی و ثابت از پشت یا کناره های سر (ناحیه اهدا کننده) و کاشت آنها درپوست ناحیه کم پشت یا طاس سر(ناحیه گیرنده) بدون آنکه به ریشه موهای برداشت شده صدمه ای وارد شود.

سن مناسب

سن افراد در کاشت مو طبیعی چه محدودیتی دارد؟

البته سن افراد در این عمل محدودیت خاصی ندارد و همه ی افرادی که به صورت ارثی موی قسمت جلو سرشان ریزش داشته، می توانند این عمل را انجام د هند. مگر این که بیماری دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا داشته باشند. معمولا این موضوع به سلامت شخص بستگی دارد. هم چنین بهتر است این عمل برای جوانان زیر بیست و پنج سال انجام نشود. از آن جایی که موهای کاشته شده از پشت سر به قسمت جلو سر پیوند زده می شوند و با توجه به این که قسمت پشت سر، گیرنده ی هورمون مردانه ی «تستسترون» را ندارد از همین جهت وقتی این موها به قسمت جلو سر منتقل می شوند ریزش ندارند و تا آخر عمر باقی می مانند. برای افرادی که بخواهند توسط کاشت موی طبیعی تراکم بسیار بالایی داشته باشند معمولامحدودیتی جهت انجام عمل وجود ندارد و حتی در دو تا سه مرحله نیز می توانند این عمل را انجام د هند، البته چگونگی عمل بستگی به شرایط بانک موی پشت سر نیز دارد.

توصیه های قبل و بعد از عمل

۱) از ۴۸ساعت قبل از کاشت مو بهتر است از مصرف مشروبات الکلی خودداری شود. هم چنین از ۱۰روز قبل از پیوند، ترجیحا قرص آسپیرین و ویتامین E مصرف نشود.

۲) قبل از پیوند مو بهتر است موها شسته شده باشند.

۳) وعده های غذایی قبل از عمل مختصر و مقوی باشد.

۴) ترجیحا از چند روز قبل از عمل بهتر است محلول های تقویت کننده و محرک رشد مو از قبیل ماینوکسیدیل قطع شود ولی مصرف فیناستراید ممانعتی ندارد .

۵) داشتن خواب کامل و آسوده در شب قبل از عمل کاشت مو.

۶) و در آخر آیا داروی عمل باید مصرف کرد؟ خیر، قبل از عمل مصرف هیچ داروی خاصی توصیه نمی شود.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Call Now Buttonتماس